מאגר מספרי רישוי של כלי רכב פרטיים ומסחריים
תקציר
המאגר של משרד התחבורה כולל 4,198,175 כלי רכב פעילים: 4,021,571 פרטיים משנת ייצור 1996 ואילך ו-176,604 מסחריים עד 3,500 ק״ג. לכל רכב רשומים מספר הרישוי, היצרן והדגם, שנת הייצור, סוג הדלק, הצבע, הבעלות ותוקף הרישיון. שנת הייצור החציונית היא 2019, והיצרן הנפוץ ביותר הוא טויוטה. הנתונים מתעדכנים מדי יום, עד נובמבר 2026.
תובנות עיקריות
- בינואר עד אוקטובר 2026 עלו לכביש 286,164 כלי רכב שעדיין פעילים, 6.8% יותר מאשר בתקופה המקבילה ב-2025 (268,033). נובמבר 2026, החודש האחרון בנתונים, לא נכלל כי ייתכן שהוא חלקי.
- מכלי שנת ייצור 2026, 12.9% חשמליים ו-24.4% היברידיים (בנזין-חשמל), לעומת 3.7% ו-4.5% בשנת ייצור 2021.
- היצרן הנפוץ ביותר הוא טויוטה עם 580,653 כלי רכב (13.8%), לפני יונדאי (564,016) וקיה (433,432). שלושתם יחד הם 37.6% מהצי הפעיל.
- סין היא ארץ הייצור שחלקה גדל יותר מכול: 45.1% מכלי שנת ייצור 2026 שארץ ייצורם מצוינת, לעומת 3.1% בשנת ייצור 2021. בצי כולו מובילה עדיין יפן (20.2%).
- מכלי שנת ייצור 2026, 44.6% רשומים על שם חברת ליסינג, חברת השכרה או חברה (ליסינג לבדו 28.9%). בצי כולו 85.6% בבעלות פרטית.
- בשנים 2008-2025 עלו לכביש בממוצע 13.1% מכלי הרכב של כל שנה בינואר, לעומת 3.8% בלבד בדצמבר.
- לבן הוא צבע הרכב הנפוץ בישראל: 41.7% מהצי הפעיל, ו-45.7% מכלי שנת ייצור 2026.
- ל-347,668 כלי רכב (8.3%) רשום תוקף רישיון שפג לפני נובמבר 2026, אף שהם עדיין מופיעים במאגר כלי הרכב הפעילים.
- בקבוצות זיהום האוויר הנקיות (1 עד 4) נמצאים 48.1% מכלי שנת ייצור 2026 שקיבלו דירוג, לעומת 2.2% בשנת ייצור 2016. בקבוצה 15, המזהמת ביותר, 15.4% לעומת 48.6%.
- רמת אבזור בטיחותי 6 ומעלה (מתוך 8) יש ל-63.5% מכלי שנת ייצור 2026 שקיבלו דירוג, לעומת פחות מ-0.1% בשנת ייצור 2019.
- 176,604 מכלי הרכב במאגר (4.2%) רשומים כמסחריים עד 3,500 ק״ג, והשאר (4,021,571) פרטיים.
עלייה לכביש לאורך זמן
מספר כלי הרכב שעלו לכביש בכל חודש מ-2008 ועדיין פעילים. השנים המוקדמות מדוללות בשל גריטה, והחודש האחרון (נובמבר 2026) עשוי להיות חלקי. 236,934 כלי רכב ללא מועד עלייה לכביש (המועד חסר לרוב כלי הרכב משנות ייצור 2008 ומטה) ו-4 שעלו לפני 2008 אינם בגרף.
עונתיות: חודש מול שנה
כל תא הוא חודש בשנה; צבע כהה יותר הוא יותר כלי רכב שעלו לכביש. ינואר בולט כחודש השיא. נובמבר 2026 עשוי להיות חלקי.
הצי הפעיל לפי שנת ייצור
כלי הרכב הפעילים לפי שנת ייצור. השנים הוותיקות קטנות כי רכבים ישנים יוצאים מהכביש; מחצית הצי יוצרה ב-2019 או אחריה.
הצג כטבלה
| שנות ייצור | סך הכול | פרטי | מסחרי |
|---|---|---|---|
| 1996-1999 | 7,834 | 5,466 | 2,368 |
| 2000-2004 | 46,718 | 30,925 | 15,793 |
| 2005-2009 | 325,078 | 292,114 | 32,964 |
| 2010-2014 | 745,466 | 719,764 | 25,702 |
| 2015-2019 | 1,196,046 | 1,159,125 | 36,921 |
| 2020-2024 | 1,290,745 | 1,247,232 | 43,513 |
| 2025-2026 | 586,288 | 566,945 | 19,343 |
סוג הדלק: המעבר לחשמל ולהיברידי
חלקו של כל סוג דלק מכלי כל שנת ייצור, מ-2005 (שנים קודמות קטנות מ-0.5% מהצי ואינן בגרף).
הצג כטבלה
| שנת ייצור | בנזין | דיזל | היברידי בנזין | חשמלי | היברידי דיזל | גפ״מ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 91.9 | 7.5 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.5 |
| 2016 | 90.2 | 9.4 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.4 |
| 2017 | 87.9 | 11.2 | 0.6 | 0.0 | 0.0 | 0.3 |
| 2018 | 85.2 | 13.1 | 1.3 | 0.0 | 0.1 | 0.2 |
| 2019 | 84.6 | 13.5 | 1.5 | 0.2 | 0.1 | 0.1 |
| 2020 | 85.1 | 11.6 | 2.5 | 0.7 | 0.0 | 0.1 |
| 2021 | 81.0 | 10.7 | 4.5 | 3.7 | 0.1 | 0.0 |
| 2022 | 75.2 | 8.8 | 5.7 | 10.2 | 0.1 | 0.0 |
| 2023 | 68.5 | 7.6 | 6.0 | 17.8 | 0.1 | 0.0 |
| 2024 | 67.0 | 5.7 | 2.5 | 24.8 | 0.0 | 0.0 |
| 2025 | 63.2 | 5.8 | 11.6 | 19.4 | 0.0 | 0.0 |
| 2026 | 57.7 | 5.0 | 24.4 | 12.9 | 0.0 | 0.0 |
סוגי הדלק בצי כולו
| סוג דלק | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| בנזין | 3,380,462 | 80.5 |
| דיזל | 382,002 | 9.1 |
| חשמלי | 249,896 | 6.0 |
| היברידי בנזין | 168,193 | 4.0 |
| גפ״מ | 16,552 | 0.4 |
| היברידי דיזל | 1,070 | 0.0 |
יצרני הרכב המובילים
15 היצרנים הגדולים בצי הפעיל; ארץ המפעל אוחדה תחת שם היצרן.
הצג כטבלה
| יצרן | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| טויוטה | 580,653 | 13.8 |
| יונדאי | 564,016 | 13.4 |
| קיה | 433,432 | 10.3 |
| מזדה | 278,271 | 6.6 |
| סקודה | 247,727 | 5.9 |
| סוזוקי | 181,130 | 4.3 |
| מיצובישי | 175,921 | 4.2 |
| ניסאן | 143,158 | 3.4 |
| סיאט | 113,149 | 2.7 |
| פולקסווגן | 106,722 | 2.5 |
| רנו | 92,563 | 2.2 |
| הונדה | 91,923 | 2.2 |
| שברולט | 84,601 | 2.0 |
| סובארו | 81,766 | 1.9 |
| סיטרואן | 81,515 | 1.9 |
| אחר | 941,628 | 22.4 |
הדגמים הנפוצים בכביש
15 הדגמים הנפוצים לפי הכינוי המסחרי, מתוך 4,739 צירופי יצרן ודגם. גרסאות שונות של אותו דגם (למשל האצ'בק והיברידי) נספרות בנפרד.
הצג כטבלה
| יצרן ודגם | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| טויוטה COROLLA | 127,565 | 3.0 |
| קיה PICANTO | 126,207 | 3.0 |
| קיה SPORTAGE | 91,473 | 2.2 |
| מזדה MAZDA 3 | 90,970 | 2.2 |
| מיצובישי OUTLANDER | 69,511 | 1.7 |
| סקודה OCTAVIA | 69,138 | 1.6 |
| יונדאי TUCSON | 68,329 | 1.6 |
| יונדאי I10 | 66,527 | 1.6 |
| יונדאי I20 | 64,448 | 1.5 |
| מזדה MAZDA 2 | 59,425 | 1.4 |
| יונדאי IONIQ HYBRID | 51,046 | 1.2 |
| סיאט IBIZA | 48,855 | 1.2 |
| יונדאי I30 | 41,887 | 1.0 |
| פורד FOCUS | 39,485 | 0.9 |
| סיטרואן BERLINGO | 38,428 | 0.9 |
ארץ הייצור
ארץ המפעל לפי שם היצרן ברשומה. ל-21,708 כלי רכב ארץ הייצור אינה מצוינת או קטועה באופן שאינו חד-משמעי, והם אינם בגרף.
הצג כטבלה
| ארץ | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| יפן | 847,984 | 20.2 |
| דרום קוריאה | 699,931 | 16.7 |
| צ'כיה | 382,493 | 9.1 |
| טורקיה | 378,692 | 9.0 |
| סין | 368,393 | 8.8 |
| ספרד | 244,010 | 5.8 |
| גרמניה | 199,150 | 4.7 |
| צרפת | 175,505 | 4.2 |
| אנגליה | 152,895 | 3.6 |
| תאילנד | 141,236 | 3.4 |
| סלובקיה | 137,910 | 3.3 |
| הונגריה | 106,681 | 2.5 |
| אחר | 341,587 | 8.1 |
ארצות הייצור לפי שנת ייצור
חלקן של 6 ארצות הייצור המובילות בשנים 2021-2026 מכלי כל שנת ייצור, מ-2005 (ללא כלי רכב שארץ הייצור שלהם לא צוינה).
הצג כטבלה
| שנת ייצור | סין | דרום קוריאה | יפן | צ'כיה | טורקיה | ספרד | אחר |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 0.2 | 17.3 | 16.9 | 7.8 | 12.8 | 6.0 | 38.8 |
| 2016 | 0.1 | 15.6 | 15.2 | 12.7 | 10.5 | 6.9 | 38.9 |
| 2017 | 0.1 | 15.7 | 15.0 | 12.4 | 12.0 | 6.7 | 38.2 |
| 2018 | 0.2 | 17.4 | 16.9 | 11.8 | 11.7 | 6.5 | 35.5 |
| 2019 | 0.4 | 16.8 | 17.5 | 11.2 | 15.7 | 6.1 | 32.1 |
| 2020 | 0.8 | 17.9 | 17.3 | 11.8 | 14.1 | 7.4 | 30.7 |
| 2021 | 3.1 | 20.0 | 15.9 | 9.3 | 12.7 | 7.3 | 31.7 |
| 2022 | 9.0 | 21.9 | 14.4 | 9.2 | 8.7 | 5.9 | 30.9 |
| 2023 | 16.8 | 19.0 | 13.2 | 8.8 | 8.8 | 5.8 | 27.5 |
| 2024 | 23.0 | 16.7 | 16.3 | 9.4 | 4.9 | 6.0 | 23.7 |
| 2025 | 33.5 | 17.6 | 14.3 | 9.1 | 0.5 | 5.1 | 20.0 |
| 2026 | 45.1 | 14.3 | 10.6 | 7.6 | 0.3 | 3.9 | 18.3 |
סוג הבעלות
הבעלות הרשומה הנוכחית של כל רכב בצי הפעיל.
הצג כטבלה
| בעלות | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| פרטי | 3,594,344 | 85.6 |
| ליסינג | 298,800 | 7.1 |
| חברה | 188,218 | 4.5 |
| השכרה | 43,191 | 1.0 |
| סוחר | 73,622 | 1.8 |
ליסינג וחברות ברכבים החדשים
סוג הבעלות הנוכחי לפי שנת ייצור, 2015 עד 2026.
הצג כטבלה
| שנת ייצור | פרטי | ליסינג | חברה | השכרה | סוחר |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 96.8 | 0.0 | 1.6 | 0.0 | 1.5 |
| 2016 | 96.3 | 0.0 | 2.0 | 0.0 | 1.6 |
| 2017 | 95.5 | 0.1 | 2.6 | 0.1 | 1.8 |
| 2018 | 95.0 | 0.1 | 3.0 | 0.1 | 1.8 |
| 2019 | 94.0 | 0.2 | 3.8 | 0.1 | 2.0 |
| 2020 | 93.1 | 0.6 | 3.9 | 0.1 | 2.3 |
| 2021 | 90.8 | 1.3 | 4.8 | 0.6 | 2.5 |
| 2022 | 87.3 | 3.1 | 5.8 | 1.2 | 2.6 |
| 2023 | 71.7 | 15.6 | 6.4 | 2.7 | 3.5 |
| 2024 | 60.4 | 27.1 | 7.7 | 3.8 | 1.0 |
| 2025 | 55.9 | 28.7 | 9.5 | 4.3 | 1.5 |
| 2026 | 53.9 | 28.9 | 13.4 | 2.3 | 1.5 |
צבעי הרכב
100 שמות צבע שונים במאגר קובצו למשפחות לפי המילה הראשונה המזהה צבע בשם (למשל "אפור כחול מטלי" נספר כאפור).
הצג כטבלה
| משפחת צבע | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| לבן | 1,750,264 | 41.7 |
| כסוף | 719,066 | 17.1 |
| אפור | 680,486 | 16.2 |
| שחור | 526,547 | 12.5 |
| כחול | 221,194 | 5.3 |
| חום ובז׳ | 125,271 | 3.0 |
| אדום | 83,407 | 2.0 |
| ירוק | 36,424 | 0.9 |
| צהוב וכתום | 19,630 | 0.5 |
| סגול | 7,089 | 0.2 |
| אחר | 28,797 | 0.7 |
12 שמות הצבע הנפוצים כפי שנרשמו
| צבע | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| שנהב לבן | 1,728,665 | 41.2 |
| כסף מטלי | 317,831 | 7.6 |
| שחור | 301,920 | 7.2 |
| כסף | 282,927 | 6.7 |
| שחור מטלי | 214,922 | 5.1 |
| אפור | 203,414 | 4.8 |
| אפור מטל | 172,603 | 4.1 |
| אפור כהה | 112,016 | 2.7 |
| אפור כהה מטלי | 104,430 | 2.5 |
| כחול | 66,068 | 1.6 |
| כסוף כהה | 63,823 | 1.5 |
| כחול מטל | 46,412 | 1.1 |
| אחר | 583,144 | 13.9 |
תוקף רישיון הרכב
מתי פג תוקף רישיון הרכב, לפי רבעון. העמודות המודגשות בצבע אזהרה הן רבעונים שהסתיימו או החלו לפני נובמבר 2026, החודש האחרון בנתונים.
הצג כטבלה
| רבעון פקיעת התוקף | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| 2025 Q4 | 27,999 | 0.7 |
| 2026 Q1 | 52,484 | 1.3 |
| 2026 Q2 | 62,653 | 1.5 |
| 2026 Q3 | 120,936 | 2.9 |
| 2026 Q4 | 513,023 | 12.2 |
| 2027 Q1 | 1,268,449 | 30.2 |
| 2027 Q2 | 979,140 | 23.3 |
| 2027 Q3 | 908,049 | 21.6 |
| 2027 Q4 | 265,442 | 6.3 |
קבוצת זיהום האוויר
קבוצת זיהום האוויר מ-1 (הנקייה ביותר) עד 15 (המזהמת ביותר). ל-427,318 כלי רכב לא רשומה קבוצה, מהם 249,896 חשמליים; הם אינם בגרף.
הצג כטבלה
| קבוצת זיהום | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| 1 | 48,069 | 1.3 |
| 2 | 122,022 | 3.2 |
| 3 | 169,557 | 4.5 |
| 4 | 244,481 | 6.5 |
| 5 | 18,632 | 0.5 |
| 6 | 51,811 | 1.4 |
| 7 | 72,659 | 1.9 |
| 8 | 53,082 | 1.4 |
| 9 | 72,547 | 1.9 |
| 10 | 48,560 | 1.3 |
| 11 | 124,139 | 3.3 |
| 12 | 90,781 | 2.4 |
| 13 | 199,882 | 5.3 |
| 14 | 770,010 | 20.4 |
| 15 | 1,684,625 | 44.7 |
רמת האבזור הבטיחותי
רמת האבזור הבטיחותי (0 עד 8, גבוה יותר הוא יותר מערכות סיוע) רשומה ל-1,932,879 כלי רכב. הגרף מציג את שנות הייצור שבהן לפחות 50% מהרכבים קיבלו דירוג, כשיעור מהמדורגים.
הצג כטבלה
| שנת ייצור | רכבים מדורגים | שיעור המדורגים (%) | רמה ממוצעת | רמה 6 ומעלה (%) |
|---|---|---|---|---|
| 2019 | 125,340 | 52.3 | 1.2 | 0.0 |
| 2020 | 136,182 | 66.0 | 1.4 | 0.2 |
| 2021 | 213,937 | 75.8 | 1.8 | 1.5 |
| 2022 | 205,923 | 78.5 | 2.4 | 8.7 |
| 2023 | 222,148 | 83.2 | 2.9 | 16.8 |
| 2024 | 249,581 | 91.5 | 3.7 | 30.0 |
| 2025 | 296,636 | 98.9 | 4.5 | 44.6 |
| 2026 | 284,242 | 99.3 | 5.5 | 63.5 |