מספרי רישוי של כלי רכב לא פעילים וחסרי קוד דגם
תקציר
המאגר מונה 1,441,621 כלי רכב שאין להם קוד דגם במשרד התחבורה ושרישיונם אינו בתוקף כבר יותר מ-13 חודשים, אך הם לא דווחו כגנובים ולא בוטלו ביטול סופי. לכל רכב רשומים מספר הרישוי, מספר השלדה, היצרן וארץ הייצור, הדגם, שנת הייצור, קבוצת הרכב האירופית, סוג הדלק, נפח המנוע וההנעה. שנות הייצור משתרעות מ-1930 ועד 2025, ושנת הייצור החציונית היא 1987. המאגר מתעדכן מדי יום, ותמונת המצב שלהלן מחושבת מהגרסה האחרונה.
תובנות עיקריות
- שנת הייצור הנפוצה במאגר היא 1994 (67,178 כלי רכב, 4.7%), ו-57.0% מכלי הרכב יוצרו לפני 1990: רובו של המאגר הוא צי ישן שיצא משימוש מזמן.
- רכב נוסעים (M1) הם 52.4% מהמאגר (755,047), ואחריהם דו ותלת גלגלי (L) עם 16.6% (239,114).
- פורד מוביל עם 103,441 כלי רכב (7.2%), ושלושת היצרנים הגדולים (פורד, סובארו, פיאט) מרכזים 19.4% מכלי הרכב שיצרנם ידוע.
- יפן היא ארץ הייצור המובילה (15.8%), לפני גרמניה (13.2%) וצרפת (12.8%).
- התמהיל השתנה עם השנים: חלקה של ישראל זינק מ-1.7% מכלי הרכב שיוצרו בשנות ה-40 ל-58.2% בשנות ה-2020.
- 162,610 כלי רכב (11.6%) יוצרו בישראל, ישראל במקום ה-5 בין ארצות הייצור. בראשם אוטוקרס (28,508) ופורד (16,462).
- 86.3% מכלי הרכב שסוג הדלק שלהם ידוע מונעים בבנזין, 13.4% בדיזל, ורק 2,022 חשמליים או היברידיים.
- נפח המנוע החציוני של רכב נוסעים עמד על 1,583 סמ״ק בשנות ה-50, ירד ל-1,192 סמ״ק בשנות ה-60 והגיע ל-1,590 סמ״ק בשנות ה-90.
- הדגם הנפוץ במאגר הוא פורד אסקורט (19,499 כלי רכב), ואחריו סובארו AC 2 (10,798).
כלי הרכב לפי שנת ייצור
מספר כלי הרכב לפי שנת ייצור (1930-2025), מחולק לפי קבוצת רכב. אפשר לגרור את הסרגל כדי להתמקד בטווח שנים. לא כולל 1,031 רשומות ששנת הייצור שלהן חסרה או מוקדמת מ-1930 (בעיקר ערך ממלא כמו 1900).
קבוצות רכב
חלוקה לפי קבוצת הרכב האירופית (tkina EU): M1 רכב נוסעים, N משא, L דו ותלת גלגלי, O גרורים, T טרקטורים. רכב נוסעים (M1) הם 52.4% מהמאגר.
הצג כטבלה
| קבוצת רכב | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| רכב נוסעים (M1) | 755,047 | 52.4 |
| דו ותלת גלגלי (L) | 239,114 | 16.6 |
| משא ומסחרי (N) | 231,281 | 16.0 |
| גרורים ונגררים (O) | 103,622 | 7.2 |
| טרקטורים (T) | 75,870 | 5.3 |
| אוטובוסים ומיניבוסים (M2-M3) | 34,007 | 2.4 |
| לא מסווג | 2,680 | 0.2 |
פירוט לפי קוד קבוצה
| קוד | קבוצה | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|---|
| M1 | רכב נוסעים (M1) | 755,047 | 52.4 |
| N1 | משא ומסחרי (N) | 152,565 | 10.6 |
| L1 | דו ותלת גלגלי (L) | 127,047 | 8.8 |
| L2 | דו ותלת גלגלי (L) | 90,782 | 6.3 |
| O1 | גרורים ונגררים (O) | 54,622 | 3.8 |
| T1 | טרקטורים (T) | 52,715 | 3.7 |
| N2 | משא ומסחרי (N) | 46,172 | 3.2 |
| N3 | משא ומסחרי (N) | 32,544 | 2.3 |
| O2 | גרורים ונגררים (O) | 32,024 | 2.2 |
| T2 | טרקטורים (T) | 23,148 | 1.6 |
| M2 | אוטובוסים ומיניבוסים (M2-M3) | 23,131 | 1.6 |
| L3 | דו ותלת גלגלי (L) | 21,141 | 1.5 |
| M3 | אוטובוסים ומיניבוסים (M2-M3) | 10,876 | 0.8 |
| O4 | גרורים ונגררים (O) | 9,863 | 0.7 |
| O3 | גרורים ונגררים (O) | 5,883 | 0.4 |
| לא מסווג | לא מסווג | 2,680 | 0.2 |
| O5 | גרורים ונגררים (O) | 1,230 | 0.1 |
| L7 | דו ותלת גלגלי (L) | 144 | 0.0 |
| T4 | טרקטורים (T) | 7 | 0.0 |
תמהיל קבוצות הרכב לפי עשור ייצור
חלקה של כל קבוצת רכב מכלי הרכב שיוצרו בכל עשור (באחוזים).
הצג כטבלה
| עשור | כלי רכב | רכב נוסעים (M1) (%) | דו ותלת גלגלי (L) (%) | משא ומסחרי (N) (%) | גרורים ונגררים (O) (%) | טרקטורים (T) (%) | אוטובוסים ומיניבוסים (M2-M3) (%) | לא מסווג (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| שנות ה-30 | 3,595 | 44.1 | 37.4 | 17.6 | 0.6 | 0.2 | 0.1 | 0.2 |
| שנות ה-40 | 27,093 | 29.3 | 34.4 | 31.6 | 1.9 | 2.0 | 0.6 | 0.3 |
| שנות ה-50 | 47,761 | 42.8 | 29.7 | 16.6 | 2.1 | 7.3 | 1.2 | 0.3 |
| שנות ה-60 | 171,425 | 57.8 | 18.7 | 15.0 | 2.1 | 5.8 | 0.5 | 0.1 |
| שנות ה-70 | 261,716 | 66.3 | 4.8 | 19.8 | 1.7 | 5.6 | 1.8 | 0.0 |
| שנות ה-80 | 309,534 | 71.4 | 8.3 | 12.1 | 1.5 | 3.3 | 3.3 | 0.1 |
| שנות ה-90 | 388,066 | 58.2 | 12.5 | 18.9 | 5.1 | 2.8 | 2.3 | 0.3 |
| שנות ה-2000 | 106,795 | 3.4 | 49.6 | 14.5 | 20.2 | 8.3 | 3.9 | 0.0 |
| שנות ה-2010 | 99,507 | 2.0 | 41.1 | 9.1 | 32.1 | 11.5 | 4.2 | 0.0 |
| שנות ה-2020 | 25,098 | 0.5 | 5.3 | 5.3 | 64.4 | 24.1 | 0.5 | 0.0 |
היצרנים הנפוצים
שמות היצרנים קטועים במקור לחמישה תווים. יצרנים מוכרים הושלמו ואוחדו (למשל רנו צרפת ורנו ספרד, דימלר ומרצדס), והשאר מוצגים כפי שנרשמו. לא כולל 12,257 רשומות בלי שם יצרן.
הצג כטבלה
| יצרן | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| פורד | 103,441 | 7.2 |
| סובארו | 88,651 | 6.2 |
| פיאט | 85,134 | 6.0 |
| פיג'ו | 84,495 | 5.9 |
| רנו | 66,463 | 4.6 |
| פולקסווגן | 62,607 | 4.4 |
| פיאג'ו | 45,357 | 3.2 |
| סאן יאנג | 42,660 | 3.0 |
| מיצובישי | 40,356 | 2.8 |
| סיטרואן | 29,393 | 2.1 |
| אוטוקרס | 28,947 | 2.0 |
| אופל | 28,854 | 2.0 |
| וולבו | 27,909 | 2.0 |
| קואנג יאנג | 26,760 | 1.9 |
| מרצדס-בנץ | 25,954 | 1.8 |
| אחר | 642,383 | 44.9 |
ארצות הייצור
ארץ הייצור כפי שנרשמה, עם איחוד כתיבים (למשל ד. קוריאה וקוריאה הדרומית). לא כולל 35,071 רשומות שארץ הייצור שלהן חסרה או לא ידועה.
הצג כטבלה
| ארץ ייצור | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| יפן | 222,519 | 15.8 |
| גרמניה | 185,715 | 13.2 |
| צרפת | 180,043 | 12.8 |
| איטליה | 168,780 | 12.0 |
| ישראל | 162,610 | 11.6 |
| ארה״ב | 154,677 | 11.0 |
| בריטניה | 95,101 | 6.8 |
| טאיוואן | 73,082 | 5.2 |
| ספרד | 48,828 | 3.5 |
| שבדיה | 26,488 | 1.9 |
| דרום קוריאה | 16,054 | 1.1 |
| צ'כיה | 14,233 | 1.0 |
| אחר | 58,420 | 4.2 |
ארצות הייצור לאורך העשורים
חלקה של כל ארץ ייצור מכלי הרכב שיוצרו בכל עשור (באחוזים). מוצגות 6 הארצות המובילות, ועשורים עם 1,000 כלי רכב לפחות.
הצג כטבלה
| עשור | כלי רכב | יפן (%) | גרמניה (%) | צרפת (%) | איטליה (%) | ישראל (%) | ארה״ב (%) | אחר (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| שנות ה-30 | 2,357 | 0.0 | 9.8 | 4.4 | 9.1 | 1.9 | 40.6 | 34.3 |
| שנות ה-40 | 22,723 | 0.0 | 1.2 | 3.6 | 2.4 | 1.7 | 53.7 | 37.3 |
| שנות ה-50 | 40,608 | 0.0 | 7.5 | 11.4 | 11.4 | 8.5 | 34.7 | 26.5 |
| שנות ה-60 | 165,055 | 4.3 | 17.5 | 9.8 | 16.3 | 17.2 | 16.0 | 19.0 |
| שנות ה-70 | 259,960 | 6.6 | 19.9 | 18.1 | 13.8 | 15.0 | 9.8 | 16.8 |
| שנות ה-80 | 303,859 | 21.2 | 20.4 | 20.0 | 15.3 | 3.2 | 4.4 | 15.4 |
| שנות ה-90 | 383,507 | 32.2 | 7.5 | 10.9 | 9.3 | 4.3 | 10.7 | 25.0 |
| שנות ה-2000 | 106,466 | 6.3 | 5.8 | 5.5 | 9.4 | 18.3 | 10.3 | 44.3 |
| שנות ה-2010 | 96,873 | 3.6 | 4.3 | 2.6 | 8.0 | 31.5 | 8.7 | 41.3 |
| שנות ה-2020 | 25,056 | 0.3 | 2.1 | 0.8 | 2.2 | 58.2 | 7.2 | 29.2 |
תוצרת ישראל
162,610 כלי רכב תוצרת ישראל, בעיקר גרורים ונגררים (O), ובראש היצרנים אוטוקרס. שמות יצרנים שלא הושלמו מוצגים קטועים, כפי שנרשמו.
הצג כטבלה
| יצרן | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| אוטוקרס | 28,508 | 17.5 |
| פורד | 16,462 | 10.1 |
| ייצור עצמי | 11,974 | 7.4 |
| מאי-א | 11,341 | 7.0 |
| מרכבי | 8,824 | 5.4 |
| מרכז | 7,566 | 4.7 |
| נגררי | 5,999 | 3.7 |
| אחים | 5,057 | 3.1 |
| א.ג.נ | 3,932 | 2.4 |
| עטריי | 3,676 | 2.3 |
| אחר | 59,271 | 36.4 |
סוג דלק
2,022 כלי רכב חשמליים או היברידיים (חשמל/בנזין, חשמל/דיזל). לא כולל 103,808 רשומות שסוג הדלק שלהן לא נרשם, רובן גרורים ונגררים (O).
הצג כטבלה
| סוג דלק | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| בנזין | 1,154,826 | 86.3 |
| דיזל | 178,899 | 13.4 |
| חשמלי | 1,835 | 0.1 |
| גפ״מ | 1,201 | 0.1 |
| נפט | 856 | 0.1 |
| היברידי | 187 | 0.0 |
| גז טבעי | 9 | 0.0 |
נפח מנוע ברכב נוסעים
רכב נוסעים (M1) לפי נפח מנוע בסמ״ק. החציון 1,457 סמ״ק. לא כולל 13,172 כלי רכב נוסעים בלי נפח מנוע רשום או עם ערך לא סביר.
הצג כטבלה
| נפח מנוע (סמ״ק) | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| עד 999 | 107,679 | 14.5 |
| 1,000-1,299 | 211,346 | 28.5 |
| 1,300-1,599 | 243,946 | 32.9 |
| 1,600-1,999 | 83,873 | 11.3 |
| 2,000-2,999 | 55,988 | 7.5 |
| 3,000 ומעלה | 39,043 | 5.3 |
נפח המנוע לפי עשור ייצור
נפח המנוע של רכב נוסעים לפי עשור הייצור: הקו הוא החציון, והרצועה נמתחת מהרבעון התחתון לעליון. עשורים עם 1,000 כלי רכב לפחות.
הצג כטבלה
| עשור | רבעון תחתון | חציון | רבעון עליון | כלי רכב |
|---|---|---|---|---|
| שנות ה-30 | 1,000 | 1,172 | 2,212 | 1,514 |
| שנות ה-40 | 1,178 | 2,200 | 3,567 | 7,646 |
| שנות ה-50 | 1,110 | 1,583 | 2,640 | 19,941 |
| שנות ה-60 | 944 | 1,192 | 1,590 | 97,698 |
| שנות ה-70 | 1,116 | 1,296 | 1,595 | 170,868 |
| שנות ה-80 | 1,124 | 1,298 | 1,595 | 216,645 |
| שנות ה-90 | 1,390 | 1,590 | 1,820 | 221,842 |
| שנות ה-2000 | 2,000 | 3,000 | 3,700 | 3,641 |
| שנות ה-2010 | 1,997 | 2,986 | 3,500 | 1,934 |
הדגמים הנפוצים
שם הדגם כפי שנרשם, יחד עם היצרן. כתיבים שונים של אותו דגם נספרים בנפרד. מתוך 1,371,381 רשומות עם שם דגם ויצרן.
הצג כטבלה
| יצרן ודגם | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| פורד אסקורט | 19,499 | 1.4 |
| סובארו AC 2 | 10,798 | 0.8 |
| פורד קורטינה | 9,829 | 0.7 |
| פורד פיאסטה | 9,610 | 0.7 |
| פיאט 127 | 8,155 | 0.6 |
| פורד 100 טרנזיט | 8,001 | 0.6 |
| רנו F40AM5 EXPRESS1.4C | 7,541 | 0.5 |
| אוטוקרס סוסיתא | 7,527 | 0.5 |
| סובארו גב1 | 6,536 | 0.5 |
| מיצובישי C62A GLX לנסר | 6,465 | 0.5 |
| פיג'ו 404U10 | 6,279 | 0.5 |
| מאי-א טילון | 5,501 | 0.4 |
| פיאג'ו סי | 5,294 | 0.4 |
| מיצובישי L-200 K12T | 5,281 | 0.4 |
| סובארו א סי 2 | 5,267 | 0.4 |
תצורת הנעה
תצורת ההנעה: מספר הגלגלים מול מספר הגלגלים המונעים (למשל 4X2). לגרורים אין הנעה, ובחלק גדול מהרשומות ההנעה לא ידועה.
הצג כטבלה
| הנעה | כלי רכב | שיעור (%) |
|---|---|---|
| 4X2 | 1,015,193 | 70.4 |
| לא ידוע | 243,222 | 16.9 |
| ללא הנעה (נגרר) | 103,212 | 7.2 |
| 4X4 | 60,076 | 4.2 |
| 6X4 | 8,170 | 0.6 |
| 3X1 | 4,504 | 0.3 |
| 6X2 | 3,847 | 0.3 |
| אחר | 3,397 | 0.2 |