יבואני מזון בעלי תעודות רישום יבואן בתוקף
תקציר
מרשם תעודות רישום היבואן של שירות המזון הארצי במשרד הבריאות: 3,123 תעודות בתוקף, המוחזקות בידי 2,785 יבואנים ומשווקים. התעודה היא תנאי מקדים ליבוא מזון לישראל, והיא ניתנת ב־4 מסלולים — רגיל, משקאות משכרים, וטרינרי, מהאזור. הדף מציג את חלוקת המסלולים, את ותק הרישומים לפי מספר הרישום, את מחזיקי התעודות המרובות ואת פריסתם לפי יישוב.
תובנות עיקריות
- רוב התעודות בתוקף הן מסוג «רגיל» — 2,487 מתוך 3,123 (79.6%); שאר התעודות מתחלקות בין משקאות משכרים (388), וטרינרי (212), מהאזור (36).
- 2,785 מחזיקים שונים רשומים במרשם, ו־314 מהם (11.3%) מחזיקים ביותר מתעודה אחת. הצירוף השכיח ביותר: משקאות משכרים + רגיל (179 מחזיקים).
- תעודות «משקאות משכרים» הן מסלול חדש יחסית: 98.7% מהן נושאות מספר רישום 16,000 ומעלה, לעומת 35.8% מתעודות «רגיל».
- שלושת היישובים המובילים — תל אביב-יפו (240), ירושלים (210), ראשון לציון (130) — מרכזים יחד 20.2% מהתעודות שהיישוב שלהן זוהה מתוך הכתובת (2,871 מתוך 3,123); השאר פזורות ב־273 יישובים נוספים.
- התמהיל משתנה בין היישובים: באשדוד 20.0% מהתעודות הן «וטרינרי», פי 2.9 משיעורן בכלל המרשם (6.8%); ברמת גן 24.5% מהתעודות הן «משקאות משכרים», פי 2.0 משיעורן בכלל המרשם (12.4%).
- 76.8% ממחזיקי התעודות (2,138) הם בצורת «חברה בע״מ»; 582 (20.9%) רשומים ללא צורה משפטית מזוהה — ככל הנראה עוסקים יחידים.
תעודות לפי סוג יבואן
«רגיל» הוא המסלול הכללי (79.6% מהתעודות). «מהאזור» הוא מרשם המשווקים המורשים להביא מזון מהרשות הפלסטינית.
הצג כטבלה
| סוג יבואן | תעודות | שיעור |
|---|---|---|
| רגיל | 2,487 | 79.6% |
| משקאות משכרים | 388 | 12.4% |
| וטרינרי | 212 | 6.8% |
| מהאזור | 36 | 1.2% |
ותק הרישומים: תעודות לפי טווח מספר רישום
מספרי הרישום ניתנים ברצף, ולכן מספר נמוך מעיד בדרך כלל על יבואן שנרשם מזמן. כל עמודה היא טווח של 1,000 מספרים, המסומן במספר הפותח אותו; הגובה הוא מספר התעודות מהטווח שעדיין בתוקף. 20 תעודות בטווח העליון (19,000–19,999), שעדיין מתמלא.
הצג כטבלה
| טווח מספרי רישום | רגיל | משקאות משכרים | וטרינרי | מהאזור | סה״כ |
|---|---|---|---|---|---|
| 0–999 | 250 | 0 | 0 | 0 | 250 |
| 1,000–1,999 | 87 | 0 | 0 | 0 | 87 |
| 2,000–2,999 | 92 | 0 | 0 | 0 | 92 |
| 3,000–3,999 | 98 | 0 | 0 | 0 | 98 |
| 4,000–4,999 | 78 | 0 | 20 | 0 | 98 |
| 5,000–5,999 | 84 | 0 | 43 | 0 | 127 |
| 6,000–6,999 | 93 | 0 | 10 | 0 | 103 |
| 7,000–7,999 | 118 | 0 | 6 | 0 | 124 |
| 8,000–8,999 | 97 | 0 | 12 | 2 | 111 |
| 9,000–9,999 | 106 | 1 | 6 | 1 | 114 |
| 10,000–10,999 | 45 | 0 | 3 | 0 | 48 |
| 11,000–11,999 | 25 | 1 | 2 | 0 | 28 |
| 12,000–12,999 | 83 | 0 | 6 | 2 | 91 |
| 13,000–13,999 | 58 | 1 | 5 | 0 | 64 |
| 14,000–14,999 | 71 | 0 | 6 | 13 | 90 |
| 15,000–15,999 | 212 | 2 | 23 | 6 | 243 |
| 16,000–16,999 | 58 | 249 | 4 | 0 | 311 |
| 17,000–17,999 | 297 | 69 | 29 | 7 | 402 |
| 18,000–18,999 | 518 | 64 | 35 | 5 | 622 |
| 19,000–19,999 | 17 | 1 | 2 | 0 | 20 |
מחזיקים בכמה תעודות
314 מחזיקים (לפי מספר עוסק או חברה) מחזיקים בכמה תעודות מסוגים שונים; המרבי הוא 3 תעודות (24 מחזיקים).
הצג כטבלה
| צירוף סוגי תעודות | מחזיקים |
|---|---|
| משקאות משכרים + רגיל | 179 |
| וטרינרי + רגיל | 81 |
| מהאזור + רגיל | 28 |
| וטרינרי + משקאות משכרים + רגיל | 24 |
| וטרינרי + משקאות משכרים | 2 |
צורה משפטית של המחזיקים
לפי סיומת השם (בע״מ, אגודה שיתופית וכו׳) או קידומת מספר התאגיד, ברמת מחזיק (2,785 מחזיקים).
הצג כטבלה
| צורה משפטית | מחזיקים | שיעור |
|---|---|---|
| חברה בע״מ | 2,138 | 76.8% |
| ללא ציון צורה משפטית | 582 | 20.9% |
| שותפות | 43 | 1.5% |
| אגודה שיתופית | 20 | 0.7% |
| עמותה / חל״צ | 2 | 0.1% |
היישובים המובילים
היישוב חולץ מכתובת הטקסט החופשי של כל תעודה; ל־252 תעודות לא זוהה יישוב והן אינן נכללות. 15 היישובים המובילים מוצגים; עוד 1,530 תעודות פזורות ב־261 יישובים נוספים.
הצג כטבלה
| יישוב | רגיל | משקאות משכרים | וטרינרי | מהאזור | סה״כ |
|---|---|---|---|---|---|
| תל אביב-יפו | 166 | 58 | 15 | 1 | 240 |
| ירושלים | 171 | 19 | 19 | 1 | 210 |
| ראשון לציון | 95 | 26 | 8 | 1 | 130 |
| אשדוד | 80 | 15 | 24 | 1 | 120 |
| חיפה | 89 | 13 | 6 | 2 | 110 |
| פתח תקוה | 60 | 6 | 8 | 0 | 74 |
| נתניה | 56 | 12 | 3 | 0 | 71 |
| חולון | 44 | 14 | 5 | 0 | 63 |
| רמת גן | 39 | 13 | 1 | 0 | 53 |
| מודיעין | 39 | 8 | 4 | 1 | 52 |
| הרצליה | 40 | 6 | 1 | 0 | 47 |
| נצרת | 40 | 4 | 1 | 2 | 47 |
| אשקלון | 31 | 6 | 6 | 0 | 43 |
| יבנה | 34 | 2 | 5 | 0 | 41 |
| בני ברק | 32 | 4 | 4 | 0 | 40 |
תמהיל הסוגים לפי יישוב
שיעור כל סוג תעודה ב־10 היישובים המובילים, לעומת כלל התעודות (השורה העליונה).
הצג כטבלה
| יישוב | רגיל | משקאות משכרים | וטרינרי | מהאזור |
|---|---|---|---|---|
| כלל התעודות | 79.6% | 12.4% | 6.8% | 1.2% |
| תל אביב-יפו | 69.2% | 24.2% | 6.2% | 0.4% |
| ירושלים | 81.4% | 9.0% | 9.0% | 0.5% |
| ראשון לציון | 73.1% | 20.0% | 6.2% | 0.8% |
| אשדוד | 66.7% | 12.5% | 20.0% | 0.8% |
| חיפה | 80.9% | 11.8% | 5.5% | 1.8% |
| פתח תקוה | 81.1% | 8.1% | 10.8% | 0.0% |
| נתניה | 78.9% | 16.9% | 4.2% | 0.0% |
| חולון | 69.8% | 22.2% | 7.9% | 0.0% |
| רמת גן | 73.6% | 24.5% | 1.9% | 0.0% |
| מודיעין | 75.0% | 15.4% | 7.7% | 1.9% |
מה יש בשם: נושאים בשמות היבואנים
מילים שמופיעות בשמות 2,785 המחזיקים (שם אחד יכול להתאים לכמה נושאים); 1,123 שמות (40.3%) מתאימים לפחות לנושא אחד.
הצג כטבלה
| נושא | מחזיקים | שיעור |
|---|---|---|
| שיווק, סחר והפצה | 511 | 18.3% |
| מזון | 252 | 9.0% |
| יבוא | 204 | 7.3% |
| פירות, ירקות ותוצרת חקלאית | 129 | 4.6% |
| משקאות ויין | 115 | 4.1% |
| תעשייה וייצור | 102 | 3.7% |
| קפה ותה | 99 | 3.6% |
| בינלאומי / גלובלי | 80 | 2.9% |
| לוגיסטיקה | 27 | 1.0% |
התאגידים עם הכי הרבה תעודות
תאגידים (חברות, אגודות ושותפויות) המחזיקים ביותר מתעודה אחת, לפי מספר התעודות ובסדר אלפביתי; מוצגים 15 מתוך 270.
| שם | תעודות | סוגים |
|---|---|---|
| א.ג.ת.ד בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| אלה אנד אמה אימפורטס בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| אנשי הזית בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| ד.ל. שירותי מזון סיני מ.ק. (1997) בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| דולינה טרייד בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| דיפלומט מפיצים (1968) בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| חברת ימה וקדמה י.א. בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| טי או אר פרוייקטים בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| יוניסרביס בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| יורוליין ייצור 2016 בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| ישרקו שיווק מותגי מזון בינלאומיים בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| לטפוד בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| מדימייק פטריות ישראל בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| מזרח ומערב יבוא ושיווק בע"מ. | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |
| מקטי קאבאלן בע"מ | 3 | וטרינרי · משקאות משכרים · רגיל |