רשימת מוצרי מזון וחומרי גלם מיובאים
תקציר
רשימת הרבנות הראשית לישראל של מוצרי מזון וחומרי גלם מיובאים בעלי אישור כשרות: 35,198 מוצרים מ-100 מדינות, של 806 יבואנים, בפיקוח 117 גופי כשרות בחו״ל. לכל מוצר רשומים היבואן, היצרן, ארץ הייצור, גוף הכשרות, מספר התעודה ותוקפה. האישור החדש ביותר ברשימה ניתן ב-29/10/2026.
זוהי רשימת הכשרות של מוצרי יבוא (מזון מיובא כשר) מטעם הרבנות הראשית. מוצר שאינו ברשימה, או שתוקף אישורו פג, אינו מאושר בה; הסמכות הקובעת היא תעודת הכשרות עצמה.
תובנות עיקריות
- איטליה היא ארץ המקור הגדולה ברשימה עם 4,818 מוצרים (13.7%). יחד עם סין וספרד היא מרכזת 34.3% מהמוצרים, מתוך 100 מדינות מקור.
- גוף הכשרות המוביל הוא בד''צ בית יוסף: 10,192 מוצרים, 29.0% מהרשימה, פי 3.0 מהגוף השני בגודלו. בסך הכול פועלים ברשימה 117 גופי כשרות.
- 82.8% מהמוצרים המיובאים מסומנים פרווה, 16.9% חלביים ורק 47 מוצרים בשריים.
- 9,755 מוצרים (27.7%) מאושרים כשרים לפסח, מהם 4,262 לאוכלי קטניות בלבד.
- ל-5,664 מוצרים (16.1%) רשום תוקף אישור שהסתיים לפני 29/10/2026, מועד האישור החדש ביותר ברשימה. מומלץ לבדוק את תוקף התעודה לפני הסתמכות עליה.
- החודש העמוס ביותר בחידושים ב-12 החודשים הקרובים: בדצמבר 2026 פג תוקף האישור של 5,812 מוצרים, 19.7% מהאישורים שעדיין בתוקף.
- הרשימה מתעדכנת ברציפות: 26.8% מהמוצרים (9,407) קיבלו את אישורם בין 30/07/2026 ל-29/10/2026.
- 806 יבואנים רשומים, ועשרת הגדולים מחזיקים 21.9% מהמוצרים. בראש: ליימן שליסל עם 1,322 מוצרים.
- פולין בולטת במוצרי חלב: 33.9% ממוצריה מסומנים חלביים, לעומת 16.9% בכלל הרשימה.
- המוצרים רשומים על 14,529 תעודות כשרות. 45.1% מהתעודות מכסות יותר ממוצר אחד, ועד 10 מוצרים לתעודה.
- ב-47.0% מהרשומות (16,550) האישור מפרט אצווה מסוימת: קוד אצווה, תאריך ייצור או תפוגה, כלומר האישור מתייחס לאצווה מוגדרת.
ארצות המקור של המזון המיובא הכשר
איטליה מובילה. המדינות מוצגות לפי מספר המוצרים; שאר 86 המדינות מקובצות תחת אחר. 31 רשומות שבהן שדה ארץ המקור אינו שם מדינה (למשל תאריך או מספר) נספרות תחת לא צוין.
הצג כטבלה
| ארץ מקור | מוצרים | שיעור | תעודות |
|---|---|---|---|
| איטליה | 4,818 | 13.7% | 1,776 |
| סין | 4,339 | 12.3% | 1,911 |
| ספרד | 2,908 | 8.3% | 977 |
| ארצות הברית | 1,963 | 5.6% | 1,087 |
| צרפת | 1,844 | 5.2% | 809 |
| גרמניה | 1,444 | 4.1% | 588 |
| תאילנד | 1,411 | 4.0% | 550 |
| פולין | 1,373 | 3.9% | 455 |
| הולנד | 1,330 | 3.8% | 669 |
| יוון | 1,087 | 3.1% | 374 |
| בלגיה | 1,027 | 2.9% | 433 |
| ויטנאם | 926 | 2.6% | 380 |
| הודו | 771 | 2.2% | 463 |
| אוקראינה | 753 | 2.1% | 210 |
| רוסיה | 723 | 2.1% | 217 |
| אחר | 8,481 | 24.1% | 3,632 |
גופי הכשרות בחו״ל (הכשר, בד״ץ, ועד כשרות)
בד''צ בית יוסף מוביל. גוף הכשרות הוא הגוף בחו״ל שמשגיח על הייצור; הרבנות הראשית מאשרת את השגחתו. שאר 106 הגופים מקובצים תחת אחר. 15 רשומות שבהן שדה גוף הכשרות אינו שם גוף (למשל תאריך או מספר) נספרות תחת לא צוין.
הצג כטבלה
| גוף כשרות | מוצרים | שיעור | מדינות |
|---|---|---|---|
| בד''צ בית יוסף | 10,192 | 29.0% | 84 |
| משולש K | 3,370 | 9.6% | 46 |
| OU | 2,929 | 8.3% | 61 |
| בד''ץ איגוד רבנים BIR | 2,277 | 6.5% | 35 |
| בד''צ העדה החרדית | 1,898 | 5.4% | 48 |
| ועד הכשרות שע"י רבני מזרח אירופה E.E.K | 1,015 | 2.9% | 16 |
| KF | 957 | 2.7% | 21 |
| בד''צ חתם סופר ב''ב | 944 | 2.7% | 23 |
| סטאר K | 886 | 2.5% | 25 |
| OK | 788 | 2.2% | 39 |
| מאור הכשרות | 739 | 2.1% | 26 |
| בית דין לונדון | 682 | 1.9% | 27 |
| אחר | 8,521 | 24.2% | 77 |
איזה גוף כשרות משגיח בכל ארץ מקור
החיבור החזק ביותר: בד''צ בית יוסף משגיח על 52.4% מהמוצרים שמקורם בתאילנד. כל תא מציג את שיעור המוצרים של המדינה שבפיקוח הגוף.
הצג כטבלה
| גוף כשרות | איטליה | סין | ספרד | ארצות הברית | צרפת | גרמניה | תאילנד | פולין | הולנד | יוון |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| בד''צ בית יוסף | 34.3% | 40.9% | 31.7% | 18.4% | 29.8% | 16.6% | 52.4% | 16.0% | 14.2% | 41.6% |
| משולש K | 14.2% | 1.5% | 11.8% | 1.5% | 13.3% | 9.4% | 2.3% | 16.5% | 13.6% | 21.2% |
| OU | 8.4% | 6.6% | 4.3% | 41.7% | 10.2% | 3.1% | 2.5% | 5.8% | 8.6% | 1.4% |
| בד''ץ איגוד רבנים BIR | 5.6% | 9.8% | 14.1% | 0.2% | 1.4% | 5.7% | 3.5% | 2.5% | 2.4% | 6.6% |
| בד''צ העדה החרדית | 3.4% | 8.6% | 3.6% | 2.1% | 1.1% | 0.5% | 5.5% | 5.4% | 13.5% | 10.0% |
| ועד הכשרות שע"י רבני מזרח אירופה E.E.K | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.4% | 0.0% | 0.0% |
| KF | 1.6% | 0.5% | 15.3% | 0.0% | 0.3% | 10.5% | 0.1% | 4.1% | 0.0% | 0.0% |
| בד''צ חתם סופר ב''ב | 0.4% | 1.3% | 2.9% | 1.5% | 4.2% | 0.0% | 7.1% | 0.9% | 2.7% | 0.1% |
היבואנים הגדולים של מזון כשר
ליימן שליסל מוביל עם 1,322 מוצרים. בתיבת המידע: מספר התעודות ומספר מדינות המקור של כל יבואן.
הצג כטבלה
| יבואן | מוצרים | תעודות | מדינות מקור |
|---|---|---|---|
| ליימן שליסל | 1,322 | 422 | 21 |
| אליאס וקסמן בע"מ | 1,292 | 248 | 10 |
| דילר בי. אמ. די. אינטרנשיונל בע"מ | 921 | 158 | 6 |
| טופגאם סחר ושיווק בע"מ | 695 | 103 | 4 |
| ש. שסטוביץ | 664 | 273 | 19 |
| דיפלומט מפיצים (1968) בע"מ | 663 | 239 | 21 |
| בדור חומרי גלם בע"מ | 638 | 305 | 18 |
| גלובל ריטייל ק.י בע"מ (לשעבר יינות ביתן בע"מ) | 556 | 233 | 15 |
| אוסם תעשיות מזון בע"מ | 479 | 206 | 28 |
| בטר צ'ויס בע"מ | 462 | 116 | 11 |
| סלום יבוא ושיווק בע"מ | 459 | 74 | 7 |
| פרוטרום בע"מ | 445 | 422 | 26 |
| נטו מלינדה סחר בע"מ | 436 | 150 | 13 |
| רסטרטו יבוא ושיווק | 379 | 144 | 8 |
| מור ים מרקטינג בע"מ | 370 | 194 | 9 |
היצרנים בחו״ל
היצרן הגדול ברשימה הוא וידל (ספרד) עם 551 מוצרים.
הצג כטבלה
| יצרן | מוצרים | ארץ |
|---|---|---|
| וידל | VIDAL | 551 | ספרד |
| סנטה ברמור | SANTA BREMOR | 513 | בילורוסיה |
| דאמל | DAMEL | 353 | ספרד |
| פרפטי ואן מלה ויאטנם | PERFETTI VAN MELLE VIETNAM | 342 | ויטנאם |
| יק צי קונפקשיונרי קאמפני אלטידי | YICK CHI CONFECTIONARY COMPANY LIMITED | 341 | סין |
| סוילה אס אר אל | SVILA SRL | 265 | איטליה |
| הונאן הויקאנג ביוטק | HUNAN HUAKANG BIOTECH INC | 229 | סין |
| מרבה הולנד | BANKETBAKKERIJ MERBA BV | 184 | הולנד |
| פרוטה פודיווין | FRUTA PODIVIN | 143 | צכיה |
| קולגייט פלמוליב | COLGATE PALMOLIVE | 141 | פולין |
| קונזהו קאיזין פוד קו אל טי די | QUANZHOU QIAOXIN FOOD CO LTD | 130 | סין |
| נסטלה נספרסו שוויץ | NESTLE NESPRESSO SA | 129 | שוויץ |
| פפח טאביט ספ ז או או | PRZEDSIEBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWETABIT SP ZOO | 120 | פולין |
| גוואנגדונג מינגיאנג גלטין סי או אל טי די | GUANGDONG MINGYANG GELATIN CO LTD | 107 | סין |
| וודרן | VEDRENNE | 107 | צרפת |
פרווה, חלבי או בשרי, וכשר לפסח
82.8% מהמוצרים פרווה. מוצר המסומן לאוכלי אבקת חלב נוכרי או חמאת נוכרי נספר כחלבי.
הצג כטבלה
| חלוקה | סוג | מוצרים | שיעור |
|---|---|---|---|
| סוג | פרווה | 29,161 | 82.8% |
| סוג | חלבי | 5,938 | 16.9% |
| סוג | בשרי | 47 | 0.1% |
| סוג | לא צוין | 52 | 0.1% |
| פסח | כשר לפסח | 5,493 | 15.6% |
| פסח | כשר לפסח (קטניות) | 4,262 | 12.1% |
| פסח | לא לפסח | 25,443 | 72.3% |
סימוני הכשרות: השגחה צמודה, חדש, אפיית ובישול ישראל
כל מוצר נושא כמה סימונים. השגחה צמודה מופיעה ב-48.4% מהמוצרים. מוצגים הסימונים הנפוצים בלבד.
הצג כטבלה
| סימון | מוצרים | שיעור |
|---|---|---|
| פרווה | 29,197 | 83.0% |
| לימות השנה | 25,275 | 71.8% |
| השגחה צמודה | 17,053 | 48.4% |
| ללא חשש חדש | 9,385 | 26.7% |
| חמץ | 8,551 | 24.3% |
| חלבי | 5,892 | 16.7% |
| כשר לפסח | 5,521 | 15.7% |
| אפיית ישראל | 4,304 | 12.2% |
| כשר לפסח קטניות | 4,262 | 12.1% |
| לאוכלי אבקת חלב עכו"ם | 4,214 | 12.0% |
| בישול ישראל | 2,648 | 7.5% |
| יש לבדוק לפני השימוש | 1,575 | 4.5% |
| חלב ישראל משעת החליבה | 1,267 | 3.6% |
| לאוכלי חמאת נכרי | 280 | 0.8% |
תמהיל הכשרות בכל ארץ מקור
שיעור החלבי, הפרווה והבשרי בכל אחת מ-12 מדינות המקור הגדולות. בכלל הרשימה 16.9% מהמוצרים חלביים.
הצג כטבלה
| ארץ מקור | מוצרים | פרווה | חלבי | כשר לפסח |
|---|---|---|---|---|
| איטליה | 4,818 | 71.9% | 28.1% | 26.0% |
| סין | 4,339 | 99.3% | 0.6% | 39.8% |
| ספרד | 2,908 | 83.3% | 16.5% | 15.5% |
| ארצות הברית | 1,963 | 88.7% | 11.3% | 28.4% |
| צרפת | 1,844 | 79.2% | 20.6% | 30.9% |
| גרמניה | 1,444 | 71.5% | 28.4% | 30.8% |
| תאילנד | 1,411 | 100.0% | 0.0% | 38.9% |
| פולין | 1,373 | 66.1% | 33.9% | 21.9% |
| הולנד | 1,330 | 66.7% | 33.3% | 17.8% |
| יוון | 1,087 | 82.2% | 17.8% | 23.4% |
| בלגיה | 1,027 | 66.7% | 33.3% | 20.3% |
| ויטנאם | 926 | 100.0% | 0.0% | 32.5% |
מתי ניתנו האישורים
מועד ההנפקה של האישורים שברשימה, לפי חודש. החודש העמוס: אוגוסט 2026 עם 4,372 מוצרים. הרשימה כוללת רק אישורים שעדיין רשומים, ולכן החודשים המוקדמים דלילים.
הצג כטבלה (לפי שנה)
| שנת הנפקה | מוצרים | תעודות |
|---|---|---|
| 2023 | 1 | 1 |
| 2024 | 76 | 35 |
| 2025 | 8,478 | 3,562 |
| 2026 | 26,608 | 10,918 |
תוקף תעודות הכשרות: מתי פג האישור
מתי פג תוקף האישורים, ביחס ל-29/10/2026, מועד האישור החדש ביותר ברשימה. 5,664 מוצרים רשומים עם תוקף שכבר עבר.
הצג כטבלה
| חודש פקיעה | מוצרים |
|---|---|
| כבר פג | 5,664 |
| אוקטובר 2026 | 859 |
| נובמבר 2026 | 2,421 |
| דצמבר 2026 | 5,812 |
| ינואר 2027 | 2,485 |
| פברואר 2027 | 2,229 |
| מרץ 2027 | 2,188 |
| אפריל 2027 | 1,372 |
| מאי 2027 | 2,139 |
| יוני 2027 | 2,039 |
| יולי 2027 | 1,673 |
| אוגוסט 2027 | 1,436 |
| ספטמבר 2027 | 1,491 |
| מאוחר יותר | 3,358 |
לכמה זמן ניתן אישור
משך התוקף החציוני של אישור הוא 11.0 חודשים. 35 רשומות עם תאריכים לא סבירים הושמטו.
הצג כטבלה
| משך תוקף | מוצרים | שיעור |
|---|---|---|
| עד חצי שנה | 3,601 | 10.3% |
| 6 עד 9 חודשים | 6,183 | 17.6% |
| 9 עד 12 חודשים | 13,483 | 38.4% |
| 12 עד 15 חודשים | 4,856 | 13.8% |
| 15 עד 18 חודשים | 5,841 | 16.6% |
| 18 עד 24 חודשים | 1,033 | 2.9% |
| מעל שנתיים | 131 | 0.4% |
כמה מוצרים בכל תעודת כשרות
14,529 תעודות. 45.1% מהן מכסות יותר ממוצר אחד, והגדולה מכסה 10 מוצרים.
הצג כטבלה
| מוצרים בתעודה | תעודות | שיעור |
|---|---|---|
| מוצר אחד | 7,978 | 54.9% |
| 2 | 2,266 | 15.6% |
| 3 | 1,311 | 9.0% |
| 4 עד 5 | 1,417 | 9.8% |
| 6 עד 9 | 1,063 | 7.3% |
| 10 ומעלה | 494 | 3.4% |
אישור לאצווה מסוימת ודרישות הסימון על האריזה
47.0% מהרשומות כוללות פרט אצווה אחד לפחות, כלומר האישור מתייחס לאצווה מוגדרת. השורות התחתונות: דרישות מתוך הערות התעודה.
הצג כטבלה
| פרט ברשומה | רשומות | שיעור |
|---|---|---|
| קוד אצווה | 15,090 | 42.9% |
| תאריך ייצור | 7,148 | 20.3% |
| תאריך תפוגה של המוצר | 10,643 | 30.2% |
| טווח מספרי אצווה | 1,429 | 4.1% |
| נוסח תווית מחייב | 30,124 | 85.6% |
| חובת סמל הכשרות על האריזה | 29,191 | 82.9% |
| חובת שם היצרן וארץ הייצור | 34,875 | 99.1% |
על המאגר
רשימת מוצרי מזון וחומרי גלם מיובאים המאושרים על ידי הרבנות הראשית לישראל