פרטי קופות לצורך העברת כספים בין גופים מוסדיים
תקציר
רשימת הקופות והמסלולים שגופים מוסדיים משתמשים בה כדי להעביר ביניהם כספי חיסכון: 1,302 מסלולי השקעה ב-181 קופות וקרנות של 90 חברות — 790 בגמל והשתלמות, 297 בפנסיה, 215 בביטוח. לכל מסלול מצוינים החברה המנהלת והמתפעלת, חשבון הבנק להעברות נכנסות ויוצאות ופרטי מחלקת ההעברות. העדכון האחרון במאגר: 21 באוקטובר 2026.
הספירה בעמוד היא של מסלולים ולא של רשומות: מסלול מופיע פעם אחת כשחשבון אחד משמש לשני הכיוונים, ופעמיים כשיש רישום נפרד להעברות נכנסות ויוצאות. 18 חברות ביטוח רשומות ברמת החברה בלבד, ללא מסלול וללא חשבון, ואינן נכללות בספירת המסלולים.
תובנות עיקריות
- חמש החברות המנהלות הגדולות מחזיקות 36.6% ממסלולי ההשקעה במאגר; בראשן מיטב גמל ופנסיה בע"מ עם 103 מסלולים. מנגד, 26 מתוך 72 החברות שמנהלות מסלולים מחזיקות שלושה מסלולים או פחות — בעיקר קופות ענפיות וקרנות השתלמות מקצועיות.
- 5 קבוצות פועלות בכל שלושת התחומים — גמל, פנסיה וביטוח — באמצעות חברות נפרדות: הפניקס, הראל, כלל, מגדל, מנורה. יחד הן מנהלות 48.1% מהמסלולים (הקבוצה מזוהה לפי המילה הפותחת המשותפת בשם החברה).
- 19.3% מהמסלולים מוגדרים "עוקבי מדדים" בהתמחות הראשית. השיעור הגבוה ביותר הוא בתחום הפנסיה (20.9%) והנמוך ביותר בתחום הביטוח (15.8%).
- 82 מסלולים מוגדרים "עוקב מדד S&P 500" בהתמחות המשנית, אצל 36 חברות מנהלות — ההתמחות המשנית הנפוצה ביותר מבין מסלולי המדדים.
- חשבונות ההעברה מתנהלים ב-4 בנקים בלבד; בבנק לאומי מתנהלים חשבונות של 47.2% מהמסלולים שצוין להם בנק.
- ב-705 מסלולים יש רישום נפרד להעברות נכנסות ויוצאות; ב-218 מהם (30.9%) מדובר בשני חשבונות שונים, וב-92 אף בשני בנקים שונים.
- 88.9% ממסלולי הגמל וההשתלמות מתופעלים בידי חברה חיצונית; המתפעלת הגדולה היא לאומי שירותי שוק ההון בע"מ (283 מסלולים). בפנסיה ובביטוח השיעור 9.4% בלבד.
- 693 חשבונות בנק משרתים את המסלולים; 53 מהם משותפים לכמה מסלולים ומשרתים יחד 856 מסלולים. החשבון המשותף הגדול ביותר, של הפניקס חברה לביטוח בע"מ, משמש 58 מסלולים.
- 23.5% מהמסלולים עודכנו בשנה שקדמה לעדכון האחרון במאגר (21 באוקטובר 2026). 282 מסלולים עודכנו לאחרונה ב-2021 או לפני כן; העדכון המוקדם ביותר מ-2015.
- לצד דואר אלקטרוני (מצוין ב-98.3% מהמסלולים), 61.0% מהמסלולים עדיין מפרטים גם מספר פקס למחלקת ההעברות.
שלושה תחומים
מספר החברות, הקופות והמסלולים בכל תחום. בביטוח אין מספר קופה, ולכן נספרים בו רק מסלולים.
הצג כטבלה
| תחום | חברות | קופות וקרנות | מסלולים |
|---|---|---|---|
| גמל והשתלמות | 63 | 162 | 790 |
| פנסיה | 10 | 19 | 297 |
| ביטוח | 26 | 0 | 215 |
סוגי מסלולי השקעה
סוג המסלול כפי שהוא מוגדר בכל תחום; הנפוץ ביותר: תגמולים ואישית לפיצויים (271 מסלולים).
הצג כטבלה
| סוג מסלול | תחום | מסלולים |
|---|---|---|
| תגמולים ואישית לפיצויים | גמל והשתלמות | 271 |
| קרנות השתלמות | גמל והשתלמות | 251 |
| קופת גמל להשקעה | גמל והשתלמות | 163 |
| קרנות חדשות | פנסיה | 156 |
| קרנות כלליות | פנסיה | 139 |
| מתמחה | ביטוח | 132 |
| מרכזית לפיצויים | גמל והשתלמות | 54 |
| קופת גמל להשקעה - חסכון לילד | גמל והשתלמות | 42 |
| לפי מודל חכ"מ | ביטוח | 41 |
| כללי | ביטוח | 23 |
| אידיאולוגי | ביטוח | 10 |
| מקבלי קצבה | ביטוח | 8 |
| מטרה אחרת | גמל והשתלמות | 7 |
| ביטוח הדדי | גמל והשתלמות | 2 |
| יתר הסוגים | — | 3 |
החברות המנהלות
מספר המסלולים של כל חברה מנהלת, לפי תחום. מוצגות 15 החברות הגדולות; שאר 57 החברות (301 מסלולים) אינן מוצגות.
הצג כטבלה
| חברה מנהלת | מסלולים | קופות וקרנות | תחומים |
|---|---|---|---|
| מיטב גמל ופנסיה בע"מ | 103 | 12 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| הראל פנסיה וגמל בע"מ | 100 | 10 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | 96 | 15 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 91 | 12 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 87 | 11 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| כלל פנסיה וגמל בע"מ | 84 | 13 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| מור גמל ופנסיה בע"מ | 81 | 6 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | 79 | 10 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| הפניקס חברה לביטוח בע"מ | 58 | 0 | ביטוח |
| אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 55 | 7 | גמל והשתלמות · פנסיה |
| איילון קופות גמל בע"מ | 40 | 3 | גמל והשתלמות |
| אנליסט קופות גמל בע"מ | 37 | 5 | גמל והשתלמות |
| הכשרה חברה לביטוח בע"מ | 30 | 0 | ביטוח |
| הראל חברה לביטוח בע"מ | 30 | 0 | ביטוח |
| ילין לפידות ניהול קופות גמל בע"מ | 30 | 4 | גמל והשתלמות |
התמחות ראשית של המסלולים
ההתמחות הראשית של מדיניות ההשקעה; הנפוצה ביותר: מתמחים בניהול אקטיבי. 26 מסלולים ללא התמחות רשומה אינם נכללים.
הצג כטבלה
| התמחות | גמל והשתלמות | פנסיה | ביטוח |
|---|---|---|---|
| מתמחים בניהול אקטיבי | 194 | 42 | 49 |
| עוקבי מדדים | 155 | 62 | 34 |
| מדרגות | 90 | 54 | 36 |
| מתמחים באפיקי השקעה סחירים | 93 | 43 | 21 |
| כללי | 109 | 10 | 23 |
| הלכתי | 53 | 17 | 9 |
| מקבלי קצבה | 0 | 62 | 8 |
| אחר | 28 | 0 | 0 |
| מניות | 12 | 2 | 11 |
| אג"ח | 7 | 0 | 14 |
| קיימות | 8 | 5 | 1 |
| מבטיח תשואה | 9 | 0 | 0 |
| יתר ההתמחויות | 7 | 0 | 8 |
התמחות ראשית ומשנית
כל מלבן הוא התמחות ראשית, ובתוכו ההתמחויות המשניות שלה (43 ערכים שונים). גודל המלבן לפי מספר המסלולים. לחיצה על מלבן מתמקדת בו.
הצג כטבלה
| התמחות משנית | מסלולים |
|---|---|
| כללי | 133 |
| אשראי ואג"ח | 116 |
| מניות | 112 |
| עוקב מדד s&p 500 | 82 |
| הלכה | 71 |
| עוקב מדדי מניות | 67 |
| עוקב מדדים - גמיש | 65 |
| משולב סחיר | 63 |
| 50-60 | 60 |
| 60 ומעלה | 60 |
| עד 50 | 60 |
| כספי (שקלי) | 55 |
הבנקים של חשבונות ההעברה
מספר המסלולים שיש להם חשבון העברות בכל בנק (מסלול שחשבונותיו בשני בנקים נספר בשניהם), לפי תחום. 20 מסלולים ללא בנק רשום.
הצג כטבלה
| בנק | מסלולים | שיעור | חשבונות |
|---|---|---|---|
| לאומי | 605 | 47.2% | 431 |
| מזרחי טפחות | 363 | 28.3% | 171 |
| הפועלים | 273 | 21.3% | 46 |
| הבינלאומי | 133 | 10.4% | 45 |
חשבונות משותפים
חשבון בנק אחד יכול לשמש מסלולים רבים. 693 החשבונות לפי מספר המסלולים שהם משרתים.
הצג כטבלה
| החשבון משרת | חשבונות | מסלולים |
|---|---|---|
| מסלול אחד | 640 | 640 |
| 2 עד 5 מסלולים | 18 | 52 |
| 6 עד 20 מסלולים | 22 | 366 |
| 21 מסלולים ומעלה | 13 | 438 |
חברות מנהלות ובנקים
באילו בנקים מנהלות 12 החברות הגדולות את חשבונות ההעברה, במספר מסלולים.
הצג כטבלה
| חברה מנהלת | לאומי | מזרחי טפחות | הפועלים | הבינלאומי |
|---|---|---|---|---|
| מיטב גמל ופנסיה בע"מ | 0 | 101 | 1 | 0 |
| הראל פנסיה וגמל בע"מ | 59 | 0 | 41 | 0 |
| מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | 96 | 0 | 0 | 0 |
| הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 2 | 89 | 34 | 0 |
| מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 87 | 0 | 0 | 0 |
| כלל פנסיה וגמל בע"מ | 83 | 0 | 1 | 0 |
| מור גמל ופנסיה בע"מ | 0 | 0 | 0 | 81 |
| אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | 79 | 0 | 0 | 0 |
| הפניקס חברה לביטוח בע"מ | 0 | 58 | 58 | 0 |
| אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | 0 | 55 | 0 | 0 |
| איילון קופות גמל בע"מ | 0 | 0 | 40 | 0 |
| אנליסט קופות גמל בע"מ | 35 | 0 | 0 | 0 |
מי מתפעל את המסלולים
שיעור המסלולים בכל תחום לפי אופן התפעול: חברה מתפעלת חיצונית, תפעול בידי החברה המנהלת עצמה ("ניהול עצמי" או שם החברה עצמה), או ללא חברה מתפעלת רשומה.
הצג כטבלה
| תחום | חברה מתפעלת חיצונית | תפעול עצמי | ללא חברה מתפעלת רשומה |
|---|---|---|---|
| גמל והשתלמות | 702 | 84 | 4 |
| פנסיה | 48 | 0 | 249 |
| ביטוח | 0 | 0 | 215 |
החברות המתפעלות
החברות המתפעלות החיצוניות לפי מספר המסלולים שהן מתפעלות (750 מסלולים, 14 מתפעלות).
הצג כטבלה
| חברה מתפעלת | מסלולים | חברות מנהלות |
|---|---|---|
| לאומי שירותי שוק ההון בע"מ | 283 | 20 |
| בנק מזרחי טפחות בע"מ | 146 | 6 |
| אפ.אמ.אר. שירותי תפעול בע"מ | 89 | 2 |
| בנק לאומי בע"מ | 67 | 7 |
| מלם גמל ופנסיה בע"מ | 63 | 10 |
| חברת תפעול גמל בע"מ | 28 | 1 |
| הבנק הבינלאומי הראשון | 22 | 4 |
| בנק הפועלים בע"מ | 20 | 7 |
| ד.ס.ש ייעוץ ושירותים בע"מ | 17 | 4 |
| הראל פנסיה וגמל בע"מ | 10 | 1 |
| אחר | 5 | 5 |
העברות נכנסות ויוצאות
כיצד רשום חשבון ההעברות של כל מסלול: חשבון אחד לשני הכיוונים, רישום נפרד להעברות נכנסות ויוצאות לאותו חשבון, או שני חשבונות שונים. באחוזים מהמסלולים בכל תחום.
הצג כטבלה
| תחום | חשבון אחד לשני הכיוונים | אותו חשבון, רישום נפרד לכל כיוון | חשבונות נפרדים לנכנסות וליוצאות |
|---|---|---|---|
| גמל והשתלמות | 472 | 318 | 0 |
| פנסיה | 120 | 72 | 105 |
| ביטוח | 5 | 97 | 113 |
מועד העדכון האחרון
שנת העדכון האחרון של רשומות כל מסלול, לפי תחום. 13 מסלולים ללא תאריך עדכון אינם נכללים. 2026 — שנה חלקית, עד 21 באוקטובר 2026.
הצג כטבלה
| שנה | מסלולים |
|---|---|
| 2015 | 25 |
| 2016 | 88 |
| 2017 | 4 |
| 2018 | 27 |
| 2019 | 13 |
| 2020 | 45 |
| 2021 | 80 |
| 2022 | 145 |
| 2023 | 30 |
| 2024 | 354 |
| 2025 | 306 |
| 2026 | 172 |
היכן יושבות מחלקות ההעברות
העיר שבה נמצאת מחלקת ההעברות, במספר חברות מנהלות. ל-28 חברות לא צוינה עיר.
הצג כטבלה
| עיר | חברות |
|---|---|
| תל אביב | 21 |
| פתח תקווה | 14 |
| רמת גן | 10 |
| בני ברק | 3 |
| חיפה | 3 |
| לוד | 3 |
| גבעתיים | 2 |
| הרצליה פיתוח | 2 |
| אחר | 8 |
הקופות עם הכי הרבה מסלולים
57 מתוך 181 הקופות והקרנות פועלות עם מסלול השקעה אחד בלבד. בטבלה — הקופות והקרנות עם מספר המסלולים הגדול ביותר.
| קופה / קרן | חברה מנהלת | מסלולים |
|---|---|---|
| הראל פנסיה | הראל פנסיה וגמל בע"מ | 22 |
| כלל פנסיה | כלל פנסיה וגמל בע"מ | 20 |
| מגדל מקפת אישית | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 20 |
| הראל פנסיה כללית | הראל פנסיה וגמל בע"מ | 19 |
| מיטב פנסיה מקיפה | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | 19 |
| מגדל מקפת משלימה | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | 18 |
| מנורה מבטחים פנסיה | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | 18 |
| הפניקס פנסיה מקיפה | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 17 |
| הפניקס פנסיה משלימה | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | 17 |
| מיטב פנסיה כללית | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | 17 |