דלג לתוכן

פנסיה-נט

תקציר

דיווחים חודשיים של 293 מסלולי השקעה ב-9 גופים מנהלים, נכון לספטמבר 2026. סך הנכסים: 1,307.7 מיליארד ₪.

הנתונים מינואר 2017 ואילך — עד סוף 2016 דווחו נכסים גם ברמת קרן וגם ברמת מסלול, וסכימה שלהם הייתה כופלת. סכומים במיליארדי ₪, תשואות נומינליות ברוטו.

1,307.7
מיליארד ₪ — סך נכסים, ספטמבר 2026
293
מסלולים מדווחים
9
גופים מנהלים
+0.76%
תשואה משוקללת, ספטמבר 2026
85.0%
נכסים נזילים (משוקלל)

תובנות עיקריות

  • סך הנכסים בקרנות הפנסיה גדל ב-⁦19.3%⁩ בשנה — מ-1,096.2 מיליארד ₪ בספטמבר 2025 ל-1,307.7 מיליארד ₪ בספטמבר 2026.
  • מנורה מבטחים פנסיה וגמל מנהלת ⁦26.0%⁩ מנכסי הפנסיה, ושלושת הגופים הגדולים יחד — ⁦60.4%⁩.
  • התשואה הנומינלית המשוקללת (לפי גודל נכסים) ב-12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2026 הייתה חיובית: ⁦+11.7%⁩. 2 מתוך 12 החודשים היו שליליים.
  • דמי הניהול הממוצעים מהצבירה (משוקללים לפי נכסים) ירדו מ-⁦0.27%⁩ ב-2017 ל-⁦0.15%⁩ ב-2025.
  • ב-12 החודשים האחרונים נכנסו לקרנות 81.2 מיליארד ₪ נטו (הפקדות פחות משיכות והעברות).
  • הקרנות החדשות (המקיפות) מחזיקות ⁦95.2%⁩ מסך הנכסים; היתר בקרנות הכלליות (המשלימות).
  • החשיפה למניות עלתה מ-⁦43.8%⁩ מהנכסים בספטמבר 2023 ל-⁦54.8%⁩ בספטמבר 2026; החשיפה לחו״ל עומדת על ⁦47.4%⁩.
  • מבין 75 המסלולים הגדולים (נכסים מעל מיליארד ₪) עם נתוני 5 שנים, יחס שארפ הגבוה ביותר — 2.48 — שייך לכלל פנסיה מסלול בסיסי למקבלי קצבה (תשואה שנתית ממוצעת ⁦8.21%⁩); החציון: 1.22.

היקף הנכסים לאורך זמן

סך הנכסים בכל חודש לפי סוג קרן, במיליארדי ₪.

נתח שוק לפי גוף מנהל

נכסים במיליארדי ₪ בחודש הדיווח האחרון.

הצג כטבלה
נכסים ונתח שוק לפי גוף מנהל, ספטמבר 2026.
גוף מנהלנכסיםנתח (%)
מנורה מבטחים פנסיה וגמל340.6 מיליארד ₪⁦26.0⁩
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל225.9 מיליארד ₪⁦17.3⁩
הראל פנסיה וגמל223.7 מיליארד ₪⁦17.1⁩
כלל פנסיה וגמל199.0 מיליארד ₪⁦15.2⁩
הפניקס פנסיה וגמל164.1 מיליארד ₪⁦12.5⁩
מיטב גמל ופנסיה91.5 מיליארד ₪⁦7.0⁩
אלטשולר שחם גמל ופנסיה37.3 מיליארד ₪⁦2.9⁩
מור גמל ופנסיה23.2 מיליארד ₪⁦1.8⁩
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה2.3 מיליארד ₪⁦0.2⁩

תשואה חודשית משוקללת

ממוצע תשואות המסלולים, משוקלל לפי נכסים. חודשים שליליים באדום.

תשואה ל-12 חודשים מתגלגלים

התשואה המצטברת בשנה שהסתיימה בכל חודש.

דמי ניהול

ממוצע שנתי של הממוצע החודשי המשוקלל. 2026 — שנה חלקית.

הצג כטבלה
דמי ניהול ממוצעים מצבירה ומהפקדה לפי שנה.
שנהמצבירה (%)מהפקדה (%)
2017⁦0.267⁩⁦2.774⁩
2018⁦0.249⁩⁦2.478⁩
2019⁦0.231⁩⁦2.295⁩
2020⁦0.214⁩⁦2.093⁩
2021⁦0.199⁩⁦1.923⁩
2022⁦0.185⁩⁦1.797⁩
2023⁦0.171⁩⁦1.694⁩
2024⁦0.163⁩⁦1.617⁩
2025⁦0.153⁩⁦1.551⁩
2026 (חלקית)⁦0.147⁩⁦1.521⁩

הפקדות נטו

הפקדות פחות משיכות והעברות, במיליארדי ₪, במסלולים שדיווחו עליהן.

המסלולים הגדולים: תשואה מתחילת השנה

המסלולים בעלי הנכסים הרבים ביותר בחודש האחרון.

הצג כטבלה
תשואה מתחילת השנה ונכסים של המסלולים הגדולים, ספטמבר 2026.
מסלולתשואה מתחילת השנה (%)נכסים
מנורה מבטחים פנסיה - כללי⁦+8.04⁩110.8 מיליארד ₪
מגדל מקפת אישית כללי⁦+8.05⁩69.1 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה - מסלול לבני 50 ומטה⁦+9.10⁩66.2 מיליארד ₪
הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול לבני 50 ומטה⁦+8.32⁩59.9 מיליארד ₪
כלל פנסיה כללי⁦+9.23⁩57.0 מיליארד ₪
הראל פנסיה - גילעד כללי⁦+8.90⁩48.9 מיליארד ₪
הראל פנסיה - גילאי 50 ומטה⁦+9.93⁩44.2 מיליארד ₪
כלל פנסיה לבני 50 ומטה⁦+10.20⁩42.9 מיליארד ₪
מגדל מקפת אישית לבני 50 ומטה⁦+8.67⁩40.8 מיליארד ₪
מנורה מבטחים פנסיה - מסלול לבני 50-60⁦+8.10⁩38.1 מיליארד ₪

חשיפה למניות, לחו״ל ולמט״ח

שיעור החשיפה מסך הנכסים, משוקלל לפי נכסים. כמה מסלולים קטנים מדווחים ערכים שנראים כאחוזים ולא כמיליוני ₪; הם הוצאו מהחישוב, והמסלולים שנכללו מחזיקים לפחות ⁦97.1%⁩ מהנכסים בכל אחד מהמדדים.

הצג כטבלה
שיעור החשיפה בסוף כל שנה (או בחודש האחרון של שנה חלקית).
תקופהחשיפה למניות (%)חשיפה לחו״ל (%)חשיפה למט״ח (%)
דצמבר 2017⁦35.7⁩⁦33.4⁩⁦19.4⁩
דצמבר 2018⁦37.9⁩⁦38.7⁩⁦21.8⁩
דצמבר 2019⁦40.2⁩⁦38.0⁩⁦20.6⁩
דצמבר 2020⁦43.5⁩⁦40.8⁩⁦23.5⁩
דצמבר 2021⁦47.2⁩⁦41.2⁩⁦20.0⁩
דצמבר 2022⁦43.0⁩⁦43.9⁩⁦20.5⁩
דצמבר 2023⁦45.2⁩⁦46.6⁩⁦26.5⁩
דצמבר 2024⁦49.9⁩⁦48.4⁩⁦28.1⁩
דצמבר 2025⁦53.0⁩⁦45.2⁩⁦25.9⁩
ספטמבר 2026⁦54.8⁩⁦47.4⁩⁦25.0⁩

הפקדות, משיכות והעברות לפי שנה

במיליארדי ₪. משיכות מוצגות כערך שלילי; העברות = העברות נטו בין קופות.

הצג כטבלה
הפקדות, משיכות, העברות בין קופות והפקדות נטו לפי שנה.
שנההפקדותמשיכותהעברותנטו
201736.2 מיליארד ₪16.9 מיליארד ₪7.8 מיליארד ₪27.2 מיליארד ₪
201840.3 מיליארד ₪16.5 מיליארד ₪6.3 מיליארד ₪30.0 מיליארד ₪
201944.5 מיליארד ₪18.5 מיליארד ₪8.9 מיליארד ₪35.0 מיליארד ₪
202047.0 מיליארד ₪21.8 מיליארד ₪19.7 מיליארד ₪44.8 מיליארד ₪
202153.1 מיליארד ₪24.0 מיליארד ₪22.9 מיליארד ₪52.0 מיליארד ₪
202262.3 מיליארד ₪30.3 מיליארד ₪19.4 מיליארד ₪51.4 מיליארד ₪
202371.6 מיליארד ₪32.7 מיליארד ₪22.5 מיליארד ₪61.5 מיליארד ₪
202479.9 מיליארד ₪36.7 מיליארד ₪34.5 מיליארד ₪77.8 מיליארד ₪
202588.6 מיליארד ₪40.7 מיליארד ₪29.3 מיליארד ₪77.3 מיליארד ₪
2026 (חלקית)71.3 מיליארד ₪35.0 מיליארד ₪25.3 מיליארד ₪61.6 מיליארד ₪

סיכון מול תשואה (חמש שנים)

כל נקודה היא מסלול השקעה (147 מסלולים עם היסטוריה של 5 שנים לפחות, נכון לספטמבר 2026). גודל הנקודה מבטא את היקף הנכסים.

תשואה שנתית ממוצעת לפי גוף מנהל

ממוצע שנתי לשלוש ולחמש שנים, משוקלל לפי נכסי המסלולים של כל גוף.

הצג כטבלה
תשואה שנתית ממוצעת לפי גוף מנהל, משוקללת לפי נכסים.
גוף מנהלשלוש שנים (% לשנה)חמש שנים (% לשנה)
מנורה מבטחים פנסיה וגמל⁦13.20⁩⁦9.62⁩
מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל⁦13.24⁩⁦9.67⁩
הראל פנסיה וגמל⁦12.89⁩⁦9.50⁩
כלל פנסיה וגמל⁦13.90⁩⁦9.74⁩
הפניקס פנסיה וגמל⁦14.23⁩⁦10.22⁩
מיטב גמל ופנסיה⁦14.72⁩⁦10.30⁩
אלטשולר שחם גמל ופנסיה⁦13.42⁩⁦8.67⁩
מור גמל ופנסיה⁦16.37⁩—
אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה⁦14.02⁩—

עיון בנתונים

LIVEבזמן אמת מ-data.gov.il

החיפוש מתבצע ישירות מול data.gov.il בכל רשומות המאגר, גם לפי תחילת מילה