כמות כלי רכב חשמליים לפי נפה
תקציר
מאגר משרד התחבורה מונה 268,515 כלי רכב חשמליים פעילים בישראל, מפולחים לפי 7 מחוזות, 22 נפות וסוג הבעלות (פרטי, חברה, ליסינג, סוחר והשכרה). 78.2% מהם בבעלות פרטית, ונפת תל אביב היא הגדולה ביותר עם 15.9% מכלל הרכבים. העמוד מציג כמה רכבים חשמליים יש בכל נפה ובכל מחוז, ומי מחזיק בהם.
תובנות עיקריות
- נפת תל אביב מובילה עם 42,814 רכבים חשמליים פעילים, 15.9% מכלל הרכבים במאגר, ובצמוד אליה נפת רחובות עם 39,874.
- 78.2% מהרכבים החשמליים הפעילים (209,855) הם בבעלות פרטית; אחריהם רכבים בבעלות חברה: 27,878 (10.4%).
- נפת תל אביב מובילה גם ברכבים חשמליים בבעלות פרטית: 29,089 רכבים, לעומת 20,854 בנפת פתח תקווה שבמקום השני.
- חמש הנפות הגדולות (תל אביב, רחובות, פתח תקווה, רמלה ואשקלון) מרכזות 55.2% מהרכבים החשמליים, מתוך 22 נפות במאגר.
- רכבים בליסינג מרוכזים מאוד: 92.7% מתוך 24,719 רכבים כאלה רשומים בשלוש נפות (רחובות, תל אביב ורמלה), לעומת 33.1% בלבד מהרכבים הפרטיים.
- בנפות רחובות (51.3%) ורמלה (46.9%) שיעור הרכבים שאינם בבעלות פרטית גבוה לפחות פי שניים מהממוצע הארצי (21.8%). ייתכן שהדבר משקף את כתובת הרישום של החברות הבעלים, ולא בהכרח את מקום השימוש ברכב.
- מחוז המרכז לבדו מחזיק 102,356 רכבים חשמליים (38.1%), פי 2.4 ממחוז תל אביב שבמקום השני.
- 651 רכבים (0.24%) רשומים ללא נפה. הם נכללים בכל הסכומים ומופיעים בתרשימים תחת "לא צוין".
כמה רכבים חשמליים יש בכל נפה
הנפות מדורגות לפי סך הרכבים החשמליים, וכל עמודה מחולקת לפי סוג הבעלות. נפת תל אביב מובילה עם 42,814 רכבים. 651 רכבים ללא נפה מוצגים בסוף, תחת "לא צוין".
הצג כטבלה
| נפה | מחוז | רכבים חשמליים | מהם בבעלות פרטית | חלק מהכלל |
|---|---|---|---|---|
| תל אביב | תל אביב | 42,814 | 29,089 | 15.9% |
| רחובות | המרכז | 39,874 | 19,425 | 14.8% |
| פתח תקווה | המרכז | 24,848 | 20,854 | 9.3% |
| רמלה | המרכז | 23,433 | 12,443 | 8.7% |
| אשקלון | הדרום | 17,142 | 16,072 | 6.4% |
| חיפה | חיפה | 15,934 | 13,279 | 5.9% |
| ירושלים | ירושלים | 15,802 | 14,281 | 5.9% |
| באר שבע | הדרום | 14,996 | 14,428 | 5.6% |
| עכו | הצפון | 14,483 | 13,893 | 5.4% |
| השרון | המרכז | 14,177 | 13,210 | 5.3% |
| חדרה | חיפה | 12,809 | 12,285 | 4.8% |
| יזרעאל | הצפון | 12,084 | 11,357 | 4.5% |
| ראמאללה | אזור יהודה ושומרון | 4,219 | 4,082 | 1.6% |
| כנרת | הצפון | 3,537 | 3,377 | 1.3% |
| טול כרם | אזור יהודה ושומרון | 3,096 | 3,009 | 1.2% |
| צפת | הצפון | 2,985 | 2,845 | 1.1% |
| בית לחם | אזור יהודה ושומרון | 2,355 | 2,276 | 0.9% |
| גולן | הצפון | 1,553 | 1,489 | 0.6% |
| ירדן (יריחו) | אזור יהודה ושומרון | 556 | 538 | 0.2% |
| חברון | אזור יהודה ושומרון | 511 | 493 | 0.2% |
| שכם | אזור יהודה ושומרון | 469 | 462 | 0.2% |
| ג'נין | אזור יהודה ושומרון | 187 | 186 | 0.1% |
| לא צוין | 651 | 482 | 0.2% |
רכבים חשמליים לפי מחוז
מחוז המרכז מחזיק 38.1% מהרכבים. 491 רכבים ללא מחוז מוצגים תחת "לא צוין".
הצג כטבלה
| מחוז | נפות | רכבים | חלק מהכלל |
|---|---|---|---|
| המרכז | 4 | 102,356 | 38.1% |
| תל אביב | 1 | 42,822 | 15.9% |
| הצפון | 5 | 34,760 | 12.9% |
| הדרום | 2 | 32,138 | 12.0% |
| חיפה | 2 | 28,750 | 10.7% |
| ירושלים | 1 | 15,805 | 5.9% |
| אזור יהודה ושומרון | 7 | 11,393 | 4.2% |
| לא צוין | 0 | 491 | 0.2% |
למי שייכים הרכבים החשמליים
78.2% מהרכבים בבעלות פרטית, ואחריהם 10.4% בבעלות חברה.
הצג כטבלה
| סוג בעלות | רכבים | חלק מהכלל |
|---|---|---|
| פרטי | 209,855 | 78.2% |
| חברה | 27,878 | 10.4% |
| ליסינג | 24,719 | 9.2% |
| סוחר | 5,486 | 2.0% |
| השכרה | 577 | 0.2% |
הרכב הבעלות בכל מחוז
חלקו של כל סוג בעלות בתוך כל מחוז. השיעור הגבוה ביותר של רכבים שאינם בבעלות פרטית נמצא במחוז המרכז (35.6%), והנמוך ביותר באזור יהודה ושומרון (3.0%). רכבים ללא מחוז אינם נכללים בתרשים זה.
הצג כטבלה
| מחוז | פרטי | חברה | ליסינג | סוחר | השכרה |
|---|---|---|---|---|---|
| המרכז | 64.4% | 14.4% | 17.5% | 3.3% | 0.4% |
| תל אביב | 67.9% | 15.0% | 13.6% | 3.2% | 0.3% |
| הצפון | 94.8% | 4.4% | 0.1% | 0.7% | 0.0% |
| הדרום | 94.9% | 4.4% | 0.2% | 0.5% | 0.0% |
| חיפה | 88.9% | 7.5% | 3.0% | 0.6% | 0.0% |
| ירושלים | 90.4% | 8.0% | 0.7% | 1.0% | 0.0% |
| אזור יהודה ושומרון | 97.0% | 2.8% | 0.0% | 0.2% | 0.0% |
סוג הבעלות בכל נפה
כל תא מראה איזה חלק מהרכבים בנפה שייך לכל סוג בעלות (הצבע לפי האחוז, המספר המלא בחלון המידע). רוב הנפות כמעט פרטיות לגמרי, וחריגות בולטות מופיעות כתאים כהים בעמודות שאינן פרטיות. רכבים ללא נפה אינם נכללים.
רכבי חברות וליסינג: איפה הם רשומים
שיעור הרכבים שבבעלות חברה, ליסינג, סוחר או השכרה בכל נפה, בנפות עם 1,000 רכבים לפחות (4 נפות קטנות יותר אינן מוצגות). הקו המקווקו הוא הממוצע הארצי, 21.8%. נפות בצבע כהה (רחובות ורמלה) עוברות פי שניים מהממוצע.
הצג כטבלה
| נפה | רכבים | שאינם בבעלות פרטית | שיעור |
|---|---|---|---|
| רחובות | 39,874 | 20,449 | 51.3% |
| רמלה | 23,433 | 10,990 | 46.9% |
| תל אביב | 42,814 | 13,725 | 32.1% |
| חיפה | 15,934 | 2,655 | 16.7% |
| פתח תקווה | 24,848 | 3,994 | 16.1% |
| ירושלים | 15,802 | 1,521 | 9.6% |
| השרון | 14,177 | 967 | 6.8% |
| אשקלון | 17,142 | 1,070 | 6.2% |
| יזרעאל | 12,084 | 727 | 6.0% |
| צפת | 2,985 | 140 | 4.7% |
| כנרת | 3,537 | 160 | 4.5% |
| גולן | 1,553 | 64 | 4.1% |
| חדרה | 12,809 | 524 | 4.1% |
| עכו | 14,483 | 590 | 4.1% |
| באר שבע | 14,996 | 568 | 3.8% |
| בית לחם | 2,355 | 79 | 3.4% |
| ראמאללה | 4,219 | 137 | 3.2% |
| טול כרם | 3,096 | 87 | 2.8% |
ריכוז הרכבים בנפות הגדולות
העמודות הן מספר הרכבים בכל נפה, והקו הוא החלק המצטבר מכלל הרכבים. 5 הנפות הגדולות מרכזות יחד מחצית מהרכבים החשמליים או יותר.
הצג כטבלה
| דירוג | נפה | רכבים | חלק מצטבר |
|---|---|---|---|
| 1 | תל אביב | 42,814 | 15.9% |
| 2 | רחובות | 39,874 | 30.8% |
| 3 | פתח תקווה | 24,848 | 40.0% |
| 4 | רמלה | 23,433 | 48.8% |
| 5 | אשקלון | 17,142 | 55.2% |
| 6 | חיפה | 15,934 | 61.1% |
| 7 | ירושלים | 15,802 | 67.0% |
| 8 | באר שבע | 14,996 | 72.6% |
| 9 | עכו | 14,483 | 78.0% |
| 10 | השרון | 14,177 | 83.2% |
| 11 | חדרה | 12,809 | 88.0% |
| 12 | יזרעאל | 12,084 | 92.5% |
| 13 | ראמאללה | 4,219 | 94.1% |
| 14 | כנרת | 3,537 | 95.4% |
| 15 | טול כרם | 3,096 | 96.5% |
| 16 | צפת | 2,985 | 97.7% |
| 17 | בית לחם | 2,355 | 98.5% |
| 18 | גולן | 1,553 | 99.1% |
| 19 | ירדן (יריחו) | 556 | 99.3% |
| 20 | חברון | 511 | 99.5% |
| 21 | שכם | 469 | 99.7% |
| 22 | ג'נין | 187 | 99.8% |
כמה מרוכז כל סוג בעלות
איזה חלק מכל סוג בעלות רשום בשלוש הנפות שבהן הוא נפוץ ביותר. הרכבים בליסינג הם המרוכזים ביותר (מבין סוגי בעלות עם 1,000 רכבים לפחות): 92.7% מהם בשלוש נפות, לעומת 33.1% מהרכבים הפרטיים.
הצג כטבלה
| סוג בעלות | רכבים | נפות שבהן יש רכבים כאלה | שלוש הנפות המובילות | חלקן |
|---|---|---|---|---|
| פרטי | 209,855 | 22 | תל אביב, פתח תקווה, רחובות | 33.1% |
| חברה | 27,878 | 22 | רחובות, תל אביב, רמלה | 63.3% |
| ליסינג | 24,719 | 12 | רחובות, תל אביב, רמלה | 92.7% |
| סוחר | 5,486 | 18 | רחובות, תל אביב, רמלה | 74.4% |
| השכרה | 577 | 8 | רחובות, תל אביב, אשקלון | 96.7% |
תיאור מקורי
מאגר זה מכיל מידע על כמות כלי הרכב הפעילים החשמליים בכל נפה