רישוי עסקים
תקציר
רישיונות עסק בתוקף בעיריית באר שבע: 3,002 רישיונות של 1,898 עסקים (לפי שם), ב-259 רחובות. העדכון האחרון במאגר: 26 באוקטובר 2026. רישיון שמופיע בכמה כתובות נספר פעם אחת. המאגר כולל רק עסקים טעוני רישוי בעלי רישיון בתוקף.
תובנות עיקריות
- התחום הגדול ביותר הוא מרכולים, קיוסקים ומזון: 661 רישיונות, 22.0% מהמאגר. אחריו מסעדות ובתי אוכל (464 רישיונות, 15.5%).
- עסקי מזון ואירוח (מסעדות ובתי אוכל, מרכולים וקיוסקים, רוכלות מזון) מחזיקים יחד 1,306 רישיונות, 43.5% מכלל הרישיונות בתוקף.
- 91.9% מהרישיונות בסטטוס "מתחדש"; 242 נוספים (8.1%) אינם כאלה: 199 בסטטוס "זמני" ו-43 בסטטוס "בהיתר".
- 124 רישיונות (4.1%) אמורים לפוג בשנה שאחרי 26 באוקטובר 2026, מועד העדכון האחרון במאגר. 128 רישיונות מופיעים עם תאריך תוקף שקדם למועד זה, ועדיין נכללים במאגר.
- 1,898 עסקים (לפי שם) מחזיקים ברישיונות, והחמישה המובילים — הובלות מור אלי בע"מ, הובלות טל שחר לי, מנופי סמי, מחסני השוק, זר מעדנים — מחזיקים יחד 182 רישיונות (6.1%).
- הרחוב עם הכי הרבה רישיונות הוא החורש: 143 רישיונות (4.8%). ב-362 רישיונות (12.1%) לא נרשם רחוב מוגדר (הכתובת היא "באר שבע" בלבד) והם אינם נכללים בדירוג הרחובות.
- רישיונות בסטטוס "זמני" מרוכזים בתחום פנאי, ספורט ואירוח: 23.9% מרישיונות התחום (55 מתוך 230), לעומת 6.6% בכלל המאגר.
- נרשמו שינויי סטטוס ב-19 חודשים מלאים, בממוצע 43 בחודש. החודש הערני ביותר: מרץ 2025 עם 85 שינויים.
רישיונות לפי תחום עיסוק
תחום העיסוק נקבע מתיאור הרישיון לפי מילות מפתח, ולכן הוא קירוב. תיאורים שלא סווגו בשום תחום מוצגים כ"אחר" (4.3% מהרישיונות).
הצג כטבלה
| תחום | רישיונות | שיעור |
|---|---|---|
| מרכולים, קיוסקים ומזון | 661 | 22.0% |
| מסעדות ובתי אוכל | 464 | 15.5% |
| הובלה והסעות | 417 | 13.9% |
| תעשייה, מלאכה ומחסנים | 385 | 12.8% |
| מספרות, יופי ובריאות | 286 | 9.5% |
| רכב, מוסכים ודלק | 250 | 8.3% |
| פנאי, ספורט ואירוח | 230 | 7.7% |
| רוכלות מזון ואירועים | 181 | 6.0% |
| אחר | 128 | 4.3% |
סטטוס הרישיונות
הסטטוס כפי שנרשם בכל רישיון.
הצג כטבלה
| סטטוס | רישיונות | שיעור |
|---|---|---|
| מתחדש | 2,760 | 91.9% |
| זמני | 199 | 6.6% |
| בהיתר | 43 | 1.4% |
מתי פוקעים הרישיונות
שנת תוקף הרישיון, לפי סטטוס. "פג תוקף" — תאריך שקדם ל-26 באוקטובר 2026; "ללא תפוגה" — תאריך רחוק בשנות ה-2090 שמשמש במאגר לרישיונות ללא מועד פקיעה.
הצג כטבלה
| תוקף | מתחדש | זמני | בהיתר | סך הכול |
|---|---|---|---|---|
| פג תוקף | 19 | 91 | 18 | 128 |
| 2026 | 21 | 16 | 10 | 47 |
| 2027 | 81 | 64 | 15 | 160 |
| 2028 | 102 | 15 | 0 | 117 |
| 2029 | 421 | 9 | 0 | 430 |
| 2030 | 186 | 3 | 0 | 189 |
| 2031 | 251 | 1 | 0 | 252 |
| 2032 | 135 | 0 | 0 | 135 |
| 2033 | 167 | 0 | 0 | 167 |
| 2034 | 214 | 0 | 0 | 214 |
| 2035 | 199 | 0 | 0 | 199 |
| 2036 | 160 | 0 | 0 | 160 |
| 2037 | 87 | 0 | 0 | 87 |
| 2038 | 98 | 0 | 0 | 98 |
| 2039 | 174 | 0 | 0 | 174 |
| 2040 | 67 | 0 | 0 | 67 |
| ללא תפוגה | 377 | 0 | 0 | 377 |
שינויי סטטוס לאורך זמן
שינויי סטטוס לפי חודש, לרישיונות שיש להם תאריך שינוי מצב רשום (28.6% מהרישיונות). החודש האחרון (אוקטובר 2026) חלקי — עד 26 באוקטובר 2026.
רחובות מובילים
הרחובות עם הכי הרבה רישיונות. רישיונות שכתובתם היא "באר שבע" בלבד, בלי רחוב, אינם נכללים.
הצג כטבלה
| רחוב | רישיונות |
|---|---|
| החורש | 143 |
| דרך חברון | 105 |
| שד טוביהו דוד | 69 |
| ד"ר פליקס זנדמן | 65 |
| הבדיל | 63 |
| יוהנה ז'בוטינסקי | 60 |
| בן צבי יצחק | 56 |
| שדרת חיל הנדסה | 45 |
| הפועלים | 43 |
| שניידרוביץ | 42 |
| פלורי אשר | 37 |
| קרן קיימת לישראל | 37 |
תיאורי הרישיון הנפוצים
תיאורי הרישיון הנפוצים ביותר כפי שנרשמו. רישיונות לרכבים, שתיאורם כולל מספר רכב, אינם נכללים כאן.
הצג כטבלה
| תיאור | רישיונות |
|---|---|
| מספרה | 89 |
| מרכול ללא טיפול במזון | 63 |
| מסגריה | 61 |
| קיוסק | 60 |
| מרכול | 52 |
| רוכלות מזון אירועיםעירוניים | 40 |
| בית אוכל ללא משקאותמשכרים | 37 |
| מרכול-ממכר מוצרי מזון ללא טיפול במזון | 31 |
| בית אוכל אחר שאין בומשקאות משכרים לצריכ | 30 |
| רוכלות מזון במסגרת אירועים בלבד | 29 |
| מסעדה ללא משקאות משכרים | 28 |
| תחנת דלק | 28 |
רחובות מול תחומי עיסוק
מספר הרישיונות בכל צירוף של רחוב ותחום, ב-8 הרחובות המובילים.
סטטוס הרישיונות בכל תחום
חלוקת הרישיונות בכל תחום לפי סטטוס, באחוזים.
הצג כטבלה
| תחום | רישיונות | מתחדש | זמני | בהיתר |
|---|---|---|---|---|
| מרכולים, קיוסקים ומזון | 661 | 96.8% | 2.6% | 0.6% |
| מסעדות ובתי אוכל | 464 | 84.7% | 12.9% | 2.4% |
| הובלה והסעות | 417 | 99.3% | 0.7% | 0.0% |
| תעשייה, מלאכה ומחסנים | 385 | 94.5% | 3.1% | 2.3% |
| מספרות, יופי ובריאות | 286 | 100.0% | 0.0% | 0.0% |
| רכב, מוסכים ודלק | 250 | 92.0% | 4.0% | 4.0% |
| פנאי, ספורט ואירוח | 230 | 75.2% | 23.9% | 0.9% |
| רוכלות מזון ואירועים | 181 | 81.8% | 16.0% | 2.2% |
עסקים עם הכי הרבה רישיונות
העסקים (לפי שם) עם מספר הרישיונות הגדול ביותר. 497 עסקים מחזיקים ביותר מרישיון אחד.
הצג כטבלה
| עסק | רישיונות |
|---|---|
| הובלות מור אלי בע"מ | 70 |
| הובלות טל שחר לי | 37 |
| מנופי סמי | 28 |
| מחסני השוק | 27 |
| זר מעדנים | 20 |
| טחנות קמח שטיבל ב"ש בע"מ | 20 |
| ל.י שיבז כהן הובלותועבודות עפר | 20 |
| קוקה קולה (טרה) | 19 |
| מזנון - טוטו טרנר | 12 |
| קייטרינג רפאל | 12 |