רשימת צווי בטיחות של משרד העבודה
תקציר
47,506 צווי בטיחות שהוציאו מפקחי העבודה מ-1 בינואר 2017 ועד 1 בנובמבר 2026, ב-30,209 אתרי עבודה ב-826 יישובים.
תובנות עיקריות
- ב-12 החודשים שעד 1 בנובמבר 2026 הוצאו 3,935 צווי בטיחות, ירידה של 15% לעומת 12 החודשים שלפניהם (4,637).
- השנה המלאה עם מספר הצווים הגבוה ביותר היא 2020 (8,916 צווים); השנה הנוכחית (2026) חלקית, עם 3,134 צווים עד כה.
- הנושא הנפוץ ביותר בצווים בשנה האחרונה: מעליות, עם 1,513 צווים, 38% מהצווים.
- השינוי הבולט בנושאי הצווים: חלקם של צווי "ליקויים רבים / כללי" עלה מ-8% ב-2017 ל-22% ב-2025.
- ענף בנייה מרכז 48% מצווי השנה האחרונה (1,893 צווים).
- ירושלים מובילה במספר הצווים בשנה האחרונה עם 432 (11%), ואחריה תל אביב - יפו (387), ראשון לציון (208).
- 3,837 אתרי עבודה קיבלו 3 צווים או יותר לאורך התקופה, מתוך 30,209 אתרים שקיבלו צו אחד לפחות.
- 66% מהצווים שבהם צוין חיקוק מבוססים על פקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש); ב-30% מהצווים לא צוין חיקוק.
צווים לפי חודש
מספר הצווים בכל חודש. 2,196 צווים ללא תאריך אינם נכללים בגרפי הזמן.
הצג כטבלה (לפי שנה)
| שנה | צווים |
|---|---|
| 2017 | 1,658 |
| 2018 | 2,139 |
| 2019 | 5,124 |
| 2020 | 8,916 |
| 2021 | 6,738 |
| 2022 | 4,807 |
| 2023 | 4,068 |
| 2024 | 4,078 |
| 2025 | 4,648 |
| 2026 | 3,134 |
צווים לפי שנה וענף
חלוקת הצווים בכל שנה לפי ענף המשק. השנה האחרונה חלקית.
הצג כטבלה
| שנה | בנייה | ציבורי | תעשייה | חקלאות |
|---|---|---|---|---|
| 2017 | 922 | 517 | 197 | 22 |
| 2018 | 1,104 | 708 | 315 | 12 |
| 2019 | 2,455 | 2,130 | 512 | 27 |
| 2020 | 5,435 | 2,199 | 1,239 | 43 |
| 2021 | 3,664 | 1,909 | 1,125 | 40 |
| 2022 | 2,534 | 1,488 | 752 | 33 |
| 2023 | 1,956 | 1,490 | 599 | 23 |
| 2024 | 1,832 | 1,577 | 638 | 31 |
| 2025 | 1,985 | 1,994 | 659 | 10 |
| 2026 | 1,490 | 1,086 | 549 | 9 |
על מה ניתנים הצווים
שיעור הצווים לפי נושא ההפרה, בכל התקופה ובשנה האחרונה. הנושא נקבע לפי מילות מפתח בתיאור ההפרה; תיאור שאינו מתאים לאף נושא מסווג "אחר".
הצג כטבלה
| נושא | כל התקופה (%) | השנה האחרונה (%) |
|---|---|---|
| מעליות | 34.5 | 38.4 |
| ליקויים רבים / כללי | 20.9 | 23.1 |
| עבודה בגובה ונפילה | 11.3 | 7.6 |
| ניהול ופיקוח באתר | 9.3 | 7.5 |
| ציוד הרמה ועגורנים | 7.1 | 6.6 |
| חשמל | 6.4 | 7.9 |
| אחר | 4.9 | 4.5 |
| מתקני לחץ וקיטור | 1.7 | 1.4 |
| בעקבות תאונה | 1.5 | 1.8 |
| חפירות ותמיכות | 1.1 | 1.0 |
| ציוד מגן אישי | 0.7 | 0.0 |
| אש וחומרים מסוכנים | 0.4 | 0.1 |
איך משתנים נושאי הצווים לאורך השנים
חלקו של כל אחד מנושאי ההפרה הנפוצים מכלל הצווים בכל שנה. השנה האחרונה חלקית.
הצג כטבלה
| שנה | מעליות (%) | ליקויים רבים / כללי (%) | עבודה בגובה ונפילה (%) | ניהול ופיקוח באתר (%) | ציוד הרמה ועגורנים (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 31.2 | 8.0 | 10.1 | 11.3 | 15.1 |
| 2018 | 37.6 | 7.2 | 12.0 | 12.1 | 11.3 |
| 2019 | 44.4 | 25.1 | 7.7 | 7.0 | 5.9 |
| 2020 | 24.7 | 23.6 | 15.7 | 10.4 | 7.7 |
| 2021 | 27.0 | 19.4 | 15.6 | 10.5 | 8.0 |
| 2022 | 32.7 | 20.7 | 12.6 | 9.9 | 6.5 |
| 2023 | 37.4 | 20.6 | 9.6 | 9.8 | 5.0 |
| 2024 | 39.2 | 22.8 | 8.7 | 7.9 | 5.8 |
| 2025 | 43.9 | 22.1 | 6.2 | 7.6 | 5.6 |
| 2026 | 38.5 | 21.9 | 8.0 | 7.8 | 7.0 |
נושאי הצווים בכל ענף
כל שורה היא ענף; כל תא הוא חלקו של נושא ההפרה מכלל צווי הענף. גוון כהה יותר = חלק גדול יותר.
על איזה חיקוק נשענים הצווים
החיקוק שעליו נשען הצו. ב-14,020 צווים (30%) לא צוין חיקוק והם אינם בגרף. תיקונים לאותו חוק מאוחדים.
הצג כטבלה
| חיקוק | צווים |
|---|---|
| פקודת הבטיחות בעבודה (נוסח חדש) | 22,065 |
| תקנות הבטיחות בעבודה (עבודות בניה) | 7,214 |
| חוק ארגון הפיקוח על העבודה | 1,525 |
| תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) | 571 |
| תקנות רישוי עסקים (אחסנת נפט) | 526 |
| תקנות הבטיחות בעבודה (עגורני-צריח) | 376 |
| תקנות הבטיחות בעבודה (ציוד מגן אישי) | 249 |
| תקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים- מפעילי מכונות הרמה אחרות ואתתים) | 150 |
| חיקוקים אחרים | 810 |
כמה צווים קיבל כל אתר
מספר אתרי העבודה לפי כמות הצווים שקיבלו לאורך כל התקופה.
הצג כטבלה
| צווים לאתר | אתרים |
|---|---|
| צו אחד | 20,437 |
| 2 | 5,935 |
| 3 | 2,115 |
| 4–5 | 1,259 |
| 6–9 | 410 |
| 10 ומעלה | 53 |
יישובים מובילים בשנה האחרונה
הצג כטבלה
| יישוב | צווים |
|---|---|
| ירושלים | 432 |
| תל אביב - יפו | 387 |
| ראשון לציון | 208 |
| פתח תקווה | 174 |
| בני ברק | 169 |
| נתניה | 148 |
| אשדוד | 135 |
| רמת גן | 128 |
| חולון | 93 |
| בית שמש | 86 |
| חיפה | 84 |
| אשקלון | 81 |
חברות שקיבלו הכי הרבה צווים
חברות ותאגידים בלבד (19,841 צווים מתוך 47,506); מבצעים שהם אנשים פרטיים או שלא צוינו אינם מדורגים.
הצג כטבלה
| חברה | צווים |
|---|---|
| דניה סיבוס בע"מ | 98 |
| ניר אביב - חברה לבנין בע"מ | 93 |
| א.ב.א.ר בניין בע"מ | 65 |
| מחאמיד תופיק - חברה לבנין ופיתוח בע"מ | 65 |
| דונה חברה להנדסה ובנין בע"מ | 63 |
| רימון בדעאן בע"מ | 61 |
| ארזי הנגב יזום ובניה בע"מ | 60 |
| בונה ריינה - בניה ופיתוח (2000) בע"מ | 60 |
| שתית בע"מ | 59 |
| חברת האחים שש לבניה בע"מ | 57 |
מפת חום: חודש מול שנה
מספר הצווים בכל חודש. גוון כהה יותר = יותר צווים.