רשימת ציוד אלחוטי מאושר ליבוא מסחרי: אישור על סמך אישור
תקציר
בדיקה אם דגם ציוד אלחוטי מאושר ליבוא מסחרי במסלול אישור על סמך אישור, לפי קוד דגם, יצרן או מספר אישור: 2,804 אישורים בתוקף של 814 יצרנים. הרשימה של משרד התקשורת מפרטת פריטי ציוד אלחוטי (נתבים, רחפנים, צעצועים על שלט, מערכות אזעקה, רכיבי רכב ועוד) שקיבלו אישור התאמה ושאישורם עדיין בתוקף. יבואן מסחרי של דגם זהה יכול להיעזר בה כדי להגיש בקשה לאישור ייבוא על סמך אישור קיים, ולמצוא את מספר האישור ואת תאריך התוקף שלו.
תובנות עיקריות
- היצרן עם מספר האישורים הגדול ביותר ברשימה הוא SHANTOU QUANXING TOYS FACTORY, עם 82 אישורים (2.9%), ואחריו FENGNIU TOYS FACTORY עם 74.
- הרשימה מפוזרת: עשרת היצרנים המובילים מחזיקים רק 18.4% מהאישורים, ו-428 יצרנים (52.6% מהיצרנים) מופיעים באישור אחד בלבד.
- 259 אישורים (9.2%) שייכים ל-17 יצרנים שבשמם מופיעה המילה TOY או TOYS, כלומר מפעלי צעצועים.
- 267 דגמים מופיעים ביותר מאישור אחד אצל אותו יצרן (יחד 638 אישורים). הבולט הוא QCNCM825 של AzureWave Technologies, Inc., עם 12 אישורים.
- החודש שבו פוקעים הכי הרבה אישורים הוא מרץ 2028: 629 אישורים (22.4% מהאישורים שתאריך התוקף שלהם ידוע).
- רק 8 אישורים פוקעים כבר בשנת 2026, הראשון שבהם ב-25.08.2026. רוב האישורים (76.5%) פוקעים רק בשנת 2028.
מתי פוקע התוקף של האישורים
מספר האישורים לפי חודש פקיעת התוקף, מ-25.08.2026 עד 25.05.2028. השיא במרץ 2028, עם 629 אישורים.
הצג כטבלה
| חודש | אישורים | שיעור |
|---|---|---|
| אוג׳ 2026 | 1 | <0.1% |
| ספט׳ 2026 | 1 | <0.1% |
| אוק׳ 2026 | 1 | <0.1% |
| נוב׳ 2026 | 0 | 0.0% |
| דצמ׳ 2026 | 5 | 0.2% |
| ינו׳ 2027 | 2 | <0.1% |
| פבר׳ 2027 | 4 | 0.1% |
| מרץ 2027 | 1 | <0.1% |
| אפר׳ 2027 | 21 | 0.7% |
| מאי 2027 | 56 | 2.0% |
| יוני 2027 | 138 | 4.9% |
| יולי 2027 | 52 | 1.9% |
| אוג׳ 2027 | 56 | 2.0% |
| ספט׳ 2027 | 70 | 2.5% |
| אוק׳ 2027 | 58 | 2.1% |
| נוב׳ 2027 | 71 | 2.5% |
| דצמ׳ 2027 | 122 | 4.4% |
| ינו׳ 2028 | 355 | 12.7% |
| פבר׳ 2028 | 433 | 15.4% |
| מרץ 2028 | 629 | 22.4% |
| אפר׳ 2028 | 372 | 13.3% |
| מאי 2028 | 356 | 12.7% |
היצרנים עם הכי הרבה אישורים
15 היצרנים עם מספר האישורים הגדול ביותר. שמות היצרנים ברשימה נכתבו בכמה איותים, ולכן אוחדו לפי שם (בלי הבדלי אותיות גדולות וקטנות, סימני פיסוק וסיומות כמו Ltd, Inc או GmbH): 997 איותים שונים הפכו ל-814 יצרנים.
הצג כטבלה
| יצרן | אישורים | שיעור |
|---|---|---|
| SHANTOU QUANXING TOYS FACTORY | 82 | 2.9% |
| FENGNIU TOYS FACTORY | 74 | 2.6% |
| CISCO | 62 | 2.2% |
| DJI | 60 | 2.1% |
| GORENJE | 57 | 2.0% |
| SHANTOU TS TOYS CO . LTD | 50 | 1.8% |
| CRESTRON ELECTRONICS | 34 | 1.2% |
| GRANDSTREAM | 34 | 1.2% |
| FORTINET | 33 | 1.2% |
| SEMICOM-MAKEGOOD | 29 | 1.0% |
| VISONIC LTD | 29 | 1.0% |
| EPSON | 26 | 0.9% |
| LG ELECTRONICS INC | 26 | 0.9% |
| CUDY | 25 | 0.9% |
| CERAGON NETWORKS | 24 | 0.9% |
ריכוזיות: כמה מהרשימה בידי היצרנים הגדולים
כמה מהאישורים מרוכזים אצל היצרנים הגדולים: הקו מראה את השיעור המצטבר של האישורים ככל שמוסיפים יצרנים לפי סדר גודלם. עשרת הראשונים מחזיקים 18.4%.
הצג כטבלה
| קבוצת יצרנים | אישורים (מצטבר) | שיעור |
|---|---|---|
| היצרן המוביל | 82 | 2.9% |
| 5 היצרנים המובילים | 335 | 11.9% |
| 10 היצרנים המובילים | 515 | 18.4% |
| 20 היצרנים המובילים | 748 | 26.7% |
| 50 היצרנים המובילים | 1,155 | 41.2% |
| 100 היצרנים המובילים | 1,545 | 55.1% |
| כל 814 היצרנים | 2,804 | 100.0% |
יצרנים לפי מספר האישורים שלהם
רוב היצרנים ברשימה קטנים: 428 מתוך 814 יצרנים מופיעים באישור אחד בלבד, ויחד הם מחזיקים 15.3% מהאישורים.
הצג כטבלה
| גודל היצרן | יצרנים | אישורים | שיעור מהאישורים |
|---|---|---|---|
| אישור אחד | 428 | 428 | 15.3% |
| 2-4 אישורים | 250 | 647 | 23.1% |
| 5-9 אישורים | 80 | 512 | 18.3% |
| 10-19 אישורים | 37 | 488 | 17.4% |
| 20 אישורים ומעלה | 19 | 729 | 26.0% |
דגמים שמופיעים ביותר מאישור אחד
267 דגמים (אותו קוד דגם אצל אותו יצרן) מופיעים ביותר מאישור אחד, כל אחד מהם רשום תחת כמה מספרי אישור. אלה 12 הדגמים שחוזרים הכי הרבה פעמים.
הצג כטבלה
| דגם (יצרן) | אישורים |
|---|---|
| QCNCM825 (AzureWave Technologies, Inc.) | 12 |
| A2937 (Apple) | 10 |
| Phantom 3 (DJI) | 7 |
| m202404001 (CRESTRON ELECTRONICS) | 7 |
| phantom 4 (DJI) | 6 |
| FAP-231K-E (FORTINET) | 5 |
| 90IG09Y0-MO9C00 (ASUS) | 4 |
| CW9171I-CFG (CISCO) | 4 |
| CW9171I-RTG (CISCO) | 4 |
| CW9174I-RTG (CISCO) | 4 |
| CWAP210M (SAMSUNG ELECTRONICS CO LTD) | 4 |
| D100-FC (DJV COM) | 4 |
פקיעת התוקף אצל היצרנים הגדולים
מתי פוקעים האישורים של 10 היצרנים הגדולים, לפי רבעון. צבע כהה יותר הוא יותר אישורים שפוקעים באותו רבעון.
על הרשימה
רשימת פריטים שקיבלו אישורי התאמה ממשרד התקשורת. הרשימה המחייבת של מכשירים אלחוטיים המותרים בייבוא אישי קבועה בחקיקה. הרשימה המפורטת באתר היא אינה הרשימה המחייבת.
למידע נוסף על שירות בקשה לאישור ציוד אלחוטי, ראו אתר משרד התקשורת. שמות היצרנים ברשימה מוצגים כפי שנרשמו, אחרי איחוד איותים שונים של אותו שם.